Game of Thrones Benzeri Yeni HBO Dizisi 4 Kasım’da Geliyor

Game of Thrones çok büyük bir muvaffakiyet yakaladı ve insanları televizyon başına kilitledi. Çeşitli yayın platformları da Game of Thrones seyircilerini kendi ekranlarına çekmek için çalışmalarına başladı. Amazon’da Carnival Row var ve Lord of The Rings dizisi de gelecek. Netflix ise The Witcher dizisine hazırlanıyor. HBO da bu ortada boş durmuyor. GoT dizileri planlayan firma, bir yandan da His Dark Materials üzerinde çalışıyor. 

His Dark Materials özünde Philip Pullman’ın kitaplarından oluşan bir seri. Seriye ilişkin daha önce yapılmış bir adaptasyon çalışması var. The Golden Compass isimli sinema uzun yıllar evvel vizyona girmişti. 

HBO’nun yeni serisi hayli ilgi cazibeli bir oyuncu takımına da konut sahipliği yapıyor. Kit Connor, Dafne Keen, Ruth Wilson, James McAvoy, Ian Peck, David Suchet, Cristela Alonzo ve Lin-Manuel Miranda bu seride yer alıyor. 

His Dark Materials daha çağdaş bir devirde geçiyor ve fantastik yaratıklar açısından daha varlıklı bir yapıya sahip olacak. Daha şimdiden ikinci dönemi için anlaşılan dizinin her dönemi sekiz kısım olacak. 

Bu kozmosta daemon isimli yaratıklar, bir ustaya bağlanıyor ve usta olarak gördükleri bireyle yaşıyor. Bu varlıklar hayvan halleri alıyor. Zırhlı kutup ayıları, cadılar, keşfedilmemiş bir cihan ve pek çok macera bu öykülerde insanları bekliyor. Game of Thrones dizisi bu özelliklerle muvaffakiyete ulaşmıştı, birebirini His Dark Materials’ın yapıp yapamayacağını göreceğiz. 

Başa dön tuşu