Netflix’in Witcher Dizisinden Nilfgaardian Ekipmanları

Bir fantastik kurgu yapıtında o yapıtın havasını yansıtabilecek ekipmanlar olmazsa olmazdır. Yüzüklerin Efendisi, Moria kapılarında Times New Roman bilmece yazsa havasından bir şeyler kaybederdi. Jon Snow’u kamuflajla görsek ciddiye alamazdık. Küçük ayrıntılar da olsa ekipmanlar, bir ortaya geldiklerinde bir yapıtın gerçekçiliğini ve derinliğini arttıran bir yapıya sahipler.

The Witcher serisinin Nilfgaardian zırhları ve silahları, serinin hayranları için hayli ikonik. İkonik bir şeyi bir yapıttan başkasına aktarırken dikkatli olmak gerekiyor. Yeni fotoğraflarda, ekipmanlar bir yapıttan başkasına aktarılırken sanatkarlara tanınan hürlük gözler önüne seriliyor. Bu uygun bir şey mi? Duruma nazaran değişir ancak ortaya çıkan imajlar, The Witcher hayranlarını dizi hakkında endişelenirmişe benziyor.

Belki seri üretilebilmesi ve insanların içinde rahat hareket edebilmesi için bu şekilde tasarlanan kıyafetlere bakınca insan üzülmeden edemiyor. Dizinin ekipman bütçesini bir küme cosplayere verseler daha aslına sadık, daha dizinin havasını veren kıyafetler çıkması mümkün olabilirdi. Üstelik, aşağıdaki fotoğrafta da görüldüğü üzere dizi grubu güzel gözüken ekipmanlar da üretebiliyor.

Yorumlarda da bu durum kendini açıkça belirli ediyor. Görüntüyü izleyen her 10 bireyden biri dislike (beğenmeme) butonuna tıklarken, yorumlarda da kıyafetler ile ilgili yeterli bir şey söyleyen hiç kimse yok.

Dizide daha evvel gördüğümüz Redanian zırhları beklentileri arttırmıştı fakat son görseller hayal kırıklığı yarattı. Kıssa içindeki en varlıklı krallığın askerlerinin bu türlü kıyafetler içinde ortalıkta dolaşmaları çok da akla yatkın değil. Umalım ki Titans serisindeki üzere bir hayal kırıklığı yaşamayalım.

The Witcher, bu yılın son çeyreğinde Netflix ekranlarında olacak. Zırhları aşağıdaki görüntüde görebilirsiniz.

Başa dön tuşu