Tüm zamanların en iyi 15 Netflix filmi

Koronavirüs kapsamında Avrupa‘nın genelinde uygulanan önlemler kapsamında birçok büyük kentte beşerler konutlara kapanmış durumda.

Koronavirüs sebebi ile uzmanların konuttan çıkmamayı tavsiye ettiği bu günlerde yapılacak en yeterli şeylerden biri de sinema izlemek olsa gerek. Sinema izlemek için bir çok platform mevcut. Bilhassa deNetflix ve YouTube servisleri için son günlerde fazlaca yoğunluk yaşanıyor. Öyle ki; İnternet trafiğinde kıymetli bir hisseye sahip bu trafik sebebi ile bu iki firmaya, kullanıcı erişimini sonlandırma daveti geldiğini belirtelim.

Biz de buradan yola çıkarak Netflix’de yer alan en yeterli 15 filmi sizler için listeledik. Bu ortada Netflix’in Netflix Party eklentisi ismi altında yeni bir uygulamayı kullanıma sunduğunu belirtelim. Nedir bu Netflix Party?

Netflix Party, sevdikleriniz ile tıpkı diziyi ya da sineması izlerken yanda çıkan sohbet kısmından arkadaşlarınızda bir ortadaymış üzere sohbet ederek sinema izleme keyfini sizlere sunan bir özellik. Dilerseniz mevzunun dışına çıkmadan sizler için seçtiğimiz sinemalara gelin daima birlikte göz atalım.

Netflix özgün sinemalarından oluşan listemizi hazırlarken, sinema seçimlerinizde kolaylık sağlaması için, sinemaları IMDb puanlarına nazaran sıraladığımızı da ayrıyeten belirtelim.

İşte tüm vakitlerin en âlâ 15 Netflix sineması;

15- Bu Benim Dünyam Değil (I Don’t Feel at Home in This World Anymore)

IMDb: 6,9
Hayattan bezmiş hemşire asistanı Ruth konuta geldiğinde soyulduğunu görür. Yalnız yaşayan komşusuyla birlikte hırsızların peşine düşer ve hayatı büyük bir değişikliğe uğrar.

14- Yok Oluş (Annihilation)

IMDb: 6,9
Kocası bilinmeyen bir vazife sırasında kaybolan biyolog Lena, ABD idaresi tarafından yalıtılmış gizemli bir bölgedeki keşif misyonuna katılır.

13- Kanunsuz Kral (Outlaw King)

IMDb: 7
14. yüzyıl İskoçyası’nda Robert Bruce, kraliyet tacını takar ve ülkesinin tekrar bağımsız olması için İngilizlere karşı yılmak bilmeyen bir isyana önderlik eder.

Başa dön tuşu