Game of Thrones, S08 B05’de Bizleri Neler Bekliyor?

Game of Thrones’un final yapmasına artık epeyce az bir vakit kaldı ve finalden evvelki son kısım, bu geceyi pazartesiye bağlayan gece TSİ 04.00’da yayınlanacak. Pekala bir evvelki kısımda neler olmuştu? Bu hafta yayımlanacak kısımda neler olabilir?

NOT: Yazının devamı spoiler içermektedir.

Game of Thrones Dönem 8, Kısım 4: The Last of Starks (Son Starklar)

Bölümün birinci yarısında, Night King ve ölüler ordusuna karşı zafer kazanan Kuzeyliler ve Güneylilerin kutlamalarını gördük. İnternet kullanıcıları için bu haftanın mizah gereci olan kahve bardağı da tekrar bu birinci yarım saat içerisinde yer alıyordu. Tormund, Dany’e kadeh kaldırırken Dany, Arya’ya kadeh kaldırdı ve Gendry’yi Storm’s End’in lordu ilan etti. Bu ortada Gendry, Arya’ya evlilik teklifi etti lakin Arya, bir leydi olmadığını ve hiçbir vakit olmak istemediğini söyleyerek bu teklifi reddetti.

Dizinin birinci yarısı, uzun müddettir flörtleşme biçiminde devam eden Jamie ve Brienne ilgisinin sevişme sahnesiyle kapanırken, dizinin ikinci yarısı buradan itibaren başladı. Epeyce tartışmalı geçen sekizinci dönemde, dördüncü kısmın ikinci yarısı da hayranları biraz hayal kırıklığına uğrattı.

Dany, Jon’a Targeryan olduğunu söylememesi için yalvarsa da Jon, Bahta ve Arya’ya bu sırrını açıkladı. Daha sonra Bahta bunu Tyrion’a o da Varys’e söyledi ve bu sır artık sır olmaktan çıkıp bir bilgi haline gelmeye başladı. Kısmın sonlarına gerçek Jaime, atıyla birlikte King’s Landing’e ve Cercei’ye hakikat yola çıkarken Brienne’i de ardında bıraktı.

Bölümün sonunda ise Daenerys ve Cercei, Euron’un filosunun Viserion’u avlaması ve Missandei’yi kaçırması sonrası King’s Landing’de karşı karşıya geldi. Tyrion, Cercei’yi ikna etmeye çalışsa da Mountain (Dağ), Missandei’nin “kafasını uçurdu.”

Bölüm 5’te neler olabilir?

Sekizinci dönem, beşinci kısmın ön izlemesi, üçüncü kısma hayli benziyor. 3.bölüm ön izlemesinde de Winterfell’de yer alan orduların, Night King’in akınlarına karşı hazırlandığını gördük lakin kısımdaki savaş sahneleriyle ilgili hiçbir şey görmemiştik. Yeniden emsal bir kısmın gelmesi bekleniyor ki bu kısmı de Battle of Bastards (Piçlerin Savaşı) ve Battle of Winterfell (Winterfell Savaşı) kısımlarını yöneten Miguel Sapochnik yönetti.

İzleyenlerini, büyük karakterleri öldürmesiyle şaşırtan dizi Winterfell Savaşı’nda ağır toplarını kaybetmiş sayılmaz, münasebetiyle bu savaşta sürpriz vefatlar ile karşılaşabiliriz.

Bu kısımda akıllarda oluşan birçok soru cevaplanmayı bekliyor. King’s Landing’in sokaklarında hala wildfire (çılgın ateş) bulunuyor mu? Jaime, neler planlıyor? Arya, listesindeki isimlerden birinin daha üstünü çizecek mi? Varys ve Tyrion, kraliçelerine sırtlarını dönecek mi?

Siz beşinci kısımdan neler bekliyorsunuz?

Başa dön tuşu