Game of Thrones Yazarları Star Wars Evreninde Olmayacak

Game of Thrones’un televizyona uyarlanmasının gerisindeki isimler olan David Benioff ve DB Weiss, Şubat 2018’de yeni Star Wars üçlemesi için Lucasfilm ve Disney ile anlaşmışlardı. İkili, iki sinema için çalışmalara da katıldılar. Lakin Benioff ve Weiss, yoğunluklarından ötürü Star Wars çalışmalarına devam edemeyeceklerini açıkladılar. 

David Benioff ve DB Weiss, kısa bir mühlet evvel Netflix ile mutabakat imzaladılar. The Hollywood Reporter’a yaptıkları açıklamada Benioff ve Weiss, “Günde yalnızca birkaç saat var. Hem Star Wars hemde Netflix projelerimizde adaletli bir formda çalışmayacağımızı hissettik. Bu yüzden pişmanlıkla Star Wars’tan ayrılıyoruz” dediler.

İkili, Şubat 2018’de Star Wars cihanına katılmıştı. Fakat bilhassa Game of Thrones’un son döneminden sonra beşerler ikilinin Star Wars’taki varlığını sorgulamışlardı. Lucasfilm lideri Kathleen Kennedy, “Star Wars’a odaklanmak için ağır programlarından uzaklaştıklarında ileride onları düşüneceklerini” açıkladı. 

Star Wars: The Rise of Skywalker ve The Mandalorian’ın fragmanlarının yayınlanmasının üzerinden çok vakit geçmedi. David Benioff ve DB Weiss, Star Wars evreninden çekilmiş olabilirler. Lakin Star Wars hayranları birkaç sene daha Star Wars eksikliği hissetmeyecekler.

Başa dön tuşu