Game of Thrones’un Öncesini Anlatan Diziden İlk Fotoğraf

Game of Thrones dizisi, yayınlanmaya başladığı birinci andan itibaren çok büyük ilgi çekti ve dünyanın dört bir yanından hayran kitlesi edinmeye başladı. Dizinin sonu her ne kadar  hayal kırıklığı yaratsa da seyirciler, Game of Thrones dünyasına doymuş değiller. Bunu bilen HBO da diziden (daha doğrusu Buz ve Ateşin Şarkısı’ndan) evvel geçen olayların anlatıldığı yeni bir serinin çekimlerine başladı.

Dizinin Kuzey İrlanda’da başlayan çekimlerinden birinci fotoğraf geldi. Görselde, at sırtındaki gizemli bir karakter, uzaklarda bir kentin gözüktüğü bir vadiye bakıyor. Bu dizi, Game of Thrones serisinden 5000 yıl evvel geçiyor ve Westeros haliyle çok daha farklı gözüküyor.

Tanıtımda, “Westeros çok farklı bir yer. King’s Landing yok. Demir Taht yok. Targaryenler yok – Valyria ejderhaları ve kurduğu imparatorlukla yeni yeni yükseliyor. Daha farklı ve eski bir dünya ile karşı karşıyayız ve umuyoruz ki bu, serinin cümbüşünün bir modülü olacak.”  ifadeleri yer alıyor.

Açıklamalara nazaran bu proje, dünyanın Altın Kahramanlar Çağı’ndan en karanlık vakitlerine düşüşünün kronolojisini oluşturuyor. Dizide, efsanevi Stark’lardan Doğu’nun gizemlerine, White Walkerların gerçek kökeninden Westeros tarihinin dehşetli sırlarına kadar pek çok şeyin açıklanacağı belirtiliyor.

Game of Thrones tarihinde bildiğimiz kadarıyla birinci olarak The Long Night (Uzun Gece) ismiyle bilinen uzun bir kış yaşandı ve White Walkerlar da Kuzey’e gelmişti. Birinci Beşerler (adları o, First Men) ve Ormanın Çocukları (Children of the Forest), güçlü bir savaşta (Battle for the Dawn/Şafak İçin Savaş) çaba ettiler. Sonuç olarak Night’s Watch’ın birinci üyeleri, White Walkers’ı sürmeyi başardı.

Bu olayların akabinde Bran the Builder, The Wall ismiyle bilinen, 150 metre yüksekliğinde ve yaklaşık 500 kilometre uzunluğundaki duvarı yaptırdı. Bu duvarı Game of Thrones serisinde de görmüştük.

Başında Jane Goldman’ın bulunacağı seride Naomi Watts, Josh Whitehouse, Denise Gough, Miranda Richardson, Jamie Campbell Bower, Sheila Atim, Ivanno Jeremiah, Alex Sharp ve Toby Regbo yer alacak. Dizinin direktörlüğünü ise Jessica Jones’tan tanıdığımız S.J. Clarkson yapacak.

Başa dön tuşu