2020 yılında Disney Plus platformunda en çok izlenen 10 film!

Yeni yıla girmeye sayılı günler kala, 2020 yılında Disney Plus platformunda en çok izlenen 10 sinema de belirli oldu!

Koronavirüs salgınının dünya çapında tesirli olması sonucu, içinde bulunduğumuz 2020 yılının geçmiş yıllara göre hepimiz için epeyce farklı bir yıl oldu.

Covid-19 virüsünün dünya çapında yayılmasını önlemek emeli ile, birçok ülkede sokağa çıkma yasakları uygulandı. Uygulanan sokağa çıkma yasakları sebebiyle de sinema salonları kapalı kaldı. Hal bu türlü olunca dünya çapında milyonlarca insan televizyon ekranlarından, bilgisayarlarından ya da telefonlarından sinema ve dizi platformlarına yöneldi.

Ülkemizde ise bu sinema ve dizi platformlarının başında; Netflix, Blu TV, PuhuTV, Filmbox Live, Amazon Prime, Disney Plus, beIN CONNECT, D-Smart GO, Tivibu GO, Turkcell TV+, Vodafone TV, YouTube Premium üzere isimler yer aldı.

İstatistikler, görüntü internet içeriklerinin izlenme sayısında geçtiğimiz yıla oranla önemli bir artış olduğunu gösteriyor. Bilhassa de dizi ve sinemaların rekor düzeyde izlenme oranlarına sahip olduklarını söyleyebiliriz.

Sadece İngilizce dışında lisan kullanılan imaller dahi, geçtiğimiz yıla göre yüzde 50 oranında artış göstermiş durumda. Kullanıcıların genel manada tatil ve seyahat içerikli üretimlere ağır bir ilgi gösterdiğini görüyoruz. Elbette bunda seyahat kısıtlamalarının tesirinin önemli bir tesiri olduğunu düşünüyoruz.

Bu üretimlerin yanı sıra, yemek tanımı görüntüleri, eğitim içerikli görüntüler ve cümbüş programlarına olan ilginin de geçtiğimiz yıllara oranla önemli bir artış gösterdiğini belirtelim. Elbette bu durumun da şaşırtan olmadığını söyleyebiliriz. Çünkü sokağa çıkma yasakları sebebi ile konutlarımızda kaldığımız günlerde, kısıtlı hayat şartları, insanların bu çeşit içeriklere yönelmesine sebep olmuştur.

Dilerseniz kelamı daha fazla uzatmadan, 2020 yılında Disney Plus platformunda en çok izlenen 10 filmin hangileri olduğuna daima birlikte göz atalım.

Oyuncak Öyküsü 2 (Toy Story 2-1999)

Oyuncak Kıssası (Toy Story 2-1995)

Pinokyo (1940)

Başa dön tuşu