Game of Thrones’un Yaratıcıları HBO’dan Ayrılamayı Planlıyor

Variety mecmuası ve Hollywood Reporter’ın haberlerine nazaran, Amazon, Netflix ve Disney, Game of Thrones’un yaratıcıları David Benioff ve Dan Weiss ile mutabakat yapmak için kıyasıya rekabet içinde.

Hollywood Reporter’ın söylediklerine nazaran ikili, Amazon ile mutabakata varmaya çok yakındı. Ama Netflix’in hayli cazip bir teklif yaparak rekabete dahil oldu.

Rekabette olan üçüncü isim Disney, ikiliye Fox televizyonlarında yayınlanacak bir sinema ve dizi projeleri ile yaklaşıyor.

Amazon daha önce 150 milyon dolarlık bir mutabakatla Westworld’ün yaratıcıları Lisa Joy ve Jonah Nolan ile anlaşmıştı. Hollywood Reporter’ın kaynaklarından aldığı bilgiye nazaran, Benioff ve Weiss 200 milyon dolarlık bir muahede yaparak Westworld yaratıcılarının yaptığı muahedeyi geçmeyi planlıyor.

Kaynaklara nazaran ikili, yaptıkları mutabakattan kazandıkları para ile kendi imal şirketlerini kurmak istiyor.

Game of Thrones son dönemiyle izleyicilere hayal kırıklığı yaşatmış olsa da rekorlar kırmaya devam etmişti. Final döneminin birinci kısmı 17,4 milyon kişi tarafından seyredildi. Final kısmı ise bu rekoru da aşarak 20 milyon kişi tarafından seyredildi. Rekorlar dizisi tıpkı vakitte Emmy ödül merasiminde 32 kısımda adaylığa layık görülerek öteki bir rekora imza attı.

Benioff ve Weiss’ın halihazırda yeni Star Wars (Yıldız Savaşları) üçlemesi için Disney ile çalışmakta olduğunu hatırlatalım. İkilinin sernaryosunu yazdığı üçlemenin birinci sineması 16 Aralık 2022’de vizyona girecek.

Başa dön tuşu