Pana Film’den Kurtlar Vadisi ve Netflix Açıklaması

2003 yılında “Bu bir mafya dizisidir.” sloganıyla ortaya çıkan, yıllar boyunca kimi zaman farklı televizyon kanallarında kimi vakitse sinema salonlarında kendisine yer bulan, Türk dizi dalının ikonikleşen yapıtlarından birisi olan “Kurtlar Vadisi” birkaç dönemdir televizyon ekranlarından uzak. 

Yayınlandığı her periyot çok önemli bir izleyici kitlesini ekranlara kilitleyen ve fenomen haline gelen Kurtlar Vadisi, geçtiğimiz iki dönemdir televizyonlarda yayınlanmıyor. Fakat 16 yıllık geçmişe sahip olan Kurtlar Vadisi, yayın hayatı boyunca 97 kısım Kurtlar Vadisi ismiyle, 300 kısımsa Kurtlar Vadisi Pusu ismiyle yayınlandı. Ayrıyeten Kurtlar Vadisi'nin “Kurtlar Vadisi Irak”, “Kurtlar Vadisi Filistin”, “Kurtlar Vadisi Gladyo” ve “Kurtlar Vadisi Vatan” üzere sinema versiyonları da bulunmaktadır.

Dün itibarıylaysa toplumsal medya platformlarına düşen bir haber, Türkiye'nin gündemine oturdu. Söylentilere nazaran Türk dizi kesiminin en tanınan yapıtlarından olan Kurtlar Vadisi'nin, Türkiye'de büyük ölçüde abonesi bulunan ve dünyanın en çok kullanılan çevrimiçi dizi ve sinema platformu Netflix'le anlaştığı, dizinin yeni kısımlarının Netflix üzerinden yayınlanacağı argüman edildi.

Ortaya çıkan söylentiler, dizinin hayranlarına büyük bir heyecan yaşattı. İnternet ortamında ortaya çıkan bu olay, kısa bir mühlet içerisinde bilhassa de Twitter'da büyük ses getirdi. Kimi Twitter kullanıcıları daha evvel Netflix üyeliklerinin olmadığını lakin Kurtlar Vadisi için Netflix üyeliği satın alacağını söylerken kimi kullanıcılarsa Kurtlar Vadisinin birinci 97 kısmından sonra eski tadının kalmadığını ve bu yüzden de alınan bu kararı gereksiz bulduklarını açıkladı.

Kurtlar Vadisi'nin yeni kısımlarının Netflix'te yer alacağı bilgisinin ortaya çıkması, dizinin üretimci şirketi Pana Film'in de dikkatinden kaçmadı. Mevzuyla ilgili açıklamalarda bulunan Pana Sinema, Kurtlar Vadisi'nin yeni kısımlarının Netflix'te yayınlanacağına dair çıkan haberlere son noktayı koymuş oldu. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan Pana Film'in internet üzerinden yayılan haberlere ait açıklamalarına bakalım.

Pana Sinema tarafından yapılan açıklamalarda Kurtlar Vadisi dizisinin yeni kısımlarının Netflix'te yayınlanacağına dair haberlerin asılsız olduğu, haberlerin gerçeği yansıtmadığı tabir edildi. Dizinin hayranlarının Kurtlar Vadisi'nin tekrar yayınlanmasını istediklerinin farkında olduklarını belirten şirket, diziyle ilgili yaşanacak gelişmelerin yalnızca Pana Film'den takip edilmesi gerekildiği ve rastgele bir gelişmenin olması halinde şirketin resmi toplumsal medya hesaplarından paylaşım yapılacağı söz edildi.

Yapılan bu açıklamalarla birlikte Kurtlar Vadisi'nin Netflix'le anlaştığı tarafındaki haberlerin gerçek olmadığı, dizinin yeni kısımlarının Netflix'te yayınlanacağı bilgisinin temelsiz olduğu mutlaklaşmış oldu.

Başa dön tuşu