Game of Thrones’un Yaratıcıları Netflix ile Anlaştı

Game of Thrones dizisi, her ne kadar hayal kırıklığıyla sona erse de çok büyük bir muvaffakiyet yakaladı. Bu muvaffakiyet, David Benioff ve D.B. Weiss’in kaşesini de artırdı. Dizinin senaryosunu yazan ikili, HBO’dan ayrıldıklarını açıklamıştı. 

Weiss ve Benioff, çok uzun mühlet boşta kalacak beşerler değildi. İkilinin HBO’dan ayrıldıkları andan itibaren stüdyolar ortasında adeta müzayedeye çıktıkları biliniyordu. En sonunda, en düzgün teklifi veren Netflix oldu. 

Netflix’in resmi olarak doğruladığı muahedeye nazaran ikili, yayın platformu için yeni sinema ve diziler yazacak, yönetecek ve yapımcılığını üstlenecek. Muahedenin ayrıntıları hakkında çok fazla bir bilgi olmasa da, şirkete yakın kaynaklar Netflix’in bu muahedede 100 milyon doların üzerinde bir para ödemeyi kabul ettiğini belirtiyor. 

Netflix dışında HBO/Warner Media, Disney, Comcast, Amazon ve Apple üzere firmalar da bu ikiliyi kendi bünyesine katmayı deniyordu. 

Weiss ve Benioff, yıllarca çalıştıkları HBO’ya teşekkür ederken, Netflix’in onlara katılmalarını teklif etmesinden onur duyduklarını tabir etti. Netflix, ikilinin kendi platformlarında da yıllarca konuşulacak imaller üretmesini bekliyor.

Başa dön tuşu