Gamoe of Thrones’ta Jon Snow Teorisini Doğrulayan Sahne

Son yılların efsanevi dizisi Game of Thrones; Targeryenler, Starklar ve öteki aileler hakkında pek çok sırrın ortaya çıkmasını sağlamıştı. Serinin takipçileri Jon Snow’un ebeveynlerinin kim olduğunu bilse de seride hala zekice hazırlanmış ve bir şeylerin yavaş yavaş açığa çıkmasını sağlayan sahneler var. Yazının bundan sonrası spoiler içerebilir, en ufak bir spoiler'a bile tahammülü olmayan arkadaşları öteki bir haberimize alalım (mesela çabucak aşağıdaki ikram tatil haberi olabilir).

Bu sahnelerden biri de Game of Thrones’un final döneminin birinci kısmına ilişkin. Sahne, dizide tıraşlanmış olmasına karşın HBO’nun toplumsal medya kanallarında paylaşıldı. Jon Snow ve Daenerys Targaryen ejderhalarına bindikten sonra, seride birinci kere öbür birisi bu hayvanlardan birine binerken görülüyor.

Jon Snow, “Benim için atları bitirdin, güya nereye gitmek istediğimi biliyor üzereydi.” derken, bu cümleler diziye dahil edilmedi. Muhtemelen bunun sebebi, aktör Kit Harrington’un çabucak sonrasında buzda kayıp düşmesi olabilir. Yeniden de bu sahnenin planlanmış olması, Targaryenler ile ejderhalar ortasındaki bağı bilmediğimiz bir açı katabilir.

Serinin takipçileri daha evvel de ejderhaların, Daenerys tarafından zihinsel olarak çağrıldığını düşünüyordu. Sons of the Harpy’nin Meereen’deki dövüş alanında köşeye sıkıştırdığı Daenerys’i kurtarmaya Drogon gelmişti.

Bu da ejderhalar zihinsel irtibat ile yönetilebiliyor manasına geliyor. Targaryenler bunu yapabiliyor fakat daha değerlisi, Rhaegar Targaryen’in oğlu ve tahtın gerçek varisi bunları gerçekleştirebilir. Klibi aşağıdan izleyebilirsiniz. Bir de Star Wars serisinin yaratıcısı George Lucas’ı görebilirsiniz.

Başa dön tuşu