Bir Marvel Dizisi Daha İptal Edildi

ABC’nin aile kanalı olan Freeform’un, 2 dönemdir yayınlamaya devam ettiği Marvel dizisi Cloak & Dagger’ı iptal ettiği tez ediliyor. Deadline’ın savına nazaran Freeform, dizinin üçüncü dönemi için mutabakat yapmayarak yeni döneme müsaade vermedi. Cloak & Dagger’ın iptal edilmesi Freeform’daki Marvel varlığını açıkça sona erdirecek. 

Cloak & Dagger, 2018 yazında Freeform’da gösterime başlamıştı. Geçtiğimiz Mayıs ayında dizinin ikinci sezonu sona erdi. Eleştirmenler diziye âlâ yorumlarda bulundular. Lakin dizinin reytingleri her geçen gün düştü. Cloak & Dagger’ı ikinci döneminde, birinci döneminden yüzde 40 daha az insan izledi. Şayet izleyecek yeni bir dizi arıyorsanız, Netflix'e önümüzdeki ay gelecek sinema ve dizileri buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Freeform, Cloak & Dagger’ın yayından kaldırılacağı argümanlarını kabul ederek bir açıklama yayınladı. Freeform açıklamasında, “Marvel’ın Cloak & Dagger’ından ve bu serinin anlattığı çığır açan öykülerden gurur duyuyoruz. Dizinin sevgili karakterlerini hayata geçirdiği için inanılmaz yeteneklerimiz olan Olivia Holt ve Aubrey Joseph’e ve vizyonu için de Joe Pokaski’ye minnettarız. Marvel Television’daki ortaklarımıza iki şahane dönem için teşekkür ediyoruz. Birlikte öbür projeler bulabileceğimizi ümit ediyoruz” dedi.

Freeform’un Cloak & Dagger’ı iptal ettiği haberi, Marvel Television’ın lideri olarak Jeph Loeb’in açıklanmasından birkaç gün sonra geldi. Loeb’in başkanlığında iptal edilmesi beklenen dizilerden biri de Cloak & Dagger’dı. Jeph Loeb’in öteki Marvel Television projelerini de iptal etmesi bekleniyor. 

Marvel’ın Netflix’te yayınlanan beş dizisi de daha evvel iptal edilmişti. Freeform’da da Cloak & Dagger’ın iptalinin akabinde Marvel’ın diziler konusunda bir dönüşüme girdiği görülüyor. 

Başa dön tuşu