Gelmiş geçmiş en iyi sitcom dizileri!

Durum güldürüsü olarak da isimlendirilen sitcom dizilerinin dünya çapında bir çok seveni bulunuyor. Bu yazımızda sizler için en yeterli sitcom dizilerini derledik.

Her ne kadar ülkemizde çok tanınan olmasa da sitcom dizilerinin dünyada bir çok seveni bulunuyor. İşte karşınızda en sevilen 10 sitcom dizisi.

Peep Show

Bu dizide hayatın farklı yerlerinde başarısız olan, birbirleriyle hiç anlaşamayan ancak birebir meskende yaşamak zorunda kalan Jeremey ve Mark’ın kıssası anlatılmaktadır. Bu dizide olayları karakterlerinin bakış açısıyla görüyor ve onların iç seslerini dinliyoruz.

Modern Family

Bu dizide birbirleriyle bağlı ancak büsbütün farklı olan üç aile anlatılmaktadır. Genç bir bayan olan Gloria’nın birinci evliliğinden bir çocuğu vardır ve Jay Pritchett ile evlenmiştir. Emlak acentesi olan Phil ise bir konut hanımı olan Claire ile evlidir. Bu çiftin ise üç çocuğu vardır. Onlar; lisede okuyan Haley, çok zeki biri olan Alex ve meskenin tek erkek çocuğu olan Luke’dir. Sona kalan Cameron ve Mitchell ise eşcinsel bir çifttir ve Vietnam’lı Lily isminde kız bir bebeği evlat edinmişlerdir.

Community

Jeff Winger genç bir avukattır. Lakin mezuniyet diplomasının uydurma olduğu anlaşılınca Jeff’in avukatlık lisansı iptal edilir. Jeff ise kaybettiği avukatlığını tekrardan istemektedir. Bunun için ise süratli bir formda avukat olabileceğini düşündüğü Greendale’e masraf. Jeff burada kendisini uyumsuz bir kümenin ortasında onların önderi olarak bulur.

Başa dön tuşu