Google’a Tinder’ı Andıran ‘Ne İzlesem’ Özelliği Geliyor

Günümüzde pek çok çevrimiçi yayın platformu var. Netflix, Amazon Prime, ABD için Hulu üzere servislere ek olarak Disney+ üzere yayın platformları da yayın hayatlarına hazırlanıyor. Google, bütün bu platformlar ortasında ne izleyeceğinizi seçmenize yardımcı olmaya hazıralnıyor. 

Firmanın birinci olarak ABD’de hizmete sunacağı bu özellikte, öncelikle üye olduğunuz servisleri ve elinizdeki yapıtları seçiyorsunuz. Daha sonra da izleyecek bir şey aradığınızda uygulama size tercihlerinize nazaran bir tavsiyede bulunuyor. 

Telefondan izlemek istediğiniz dizi ya da sinemanın ismini Google’a yazıp yanına da What to watch yazarsanız bu arayüze ulaşıyorsunuz. Bu arayüzde, tıpkı Tinder’daki üzere çeşitli kartlar karşınıza çıkıyor. 

Tavsiyeleri geliştirmek için Google’ın oluşturduğu bu sistemde, sizin için tavsiye edilen üretimlerin olduğu bir kısım da bulunuyor. Rastgele bir imali nereden izleyeceğinizi bilemiyorsanız Google size bu mevzuda da yardımcı oluyor ve yapıtın yayınlandığı platformu bir bilgi kartıyla gösteriyor. 

Arayüzle ayrıyeten özel sinema geceleri yapmak için temalar seçmek de mümkün oluyor. Aramaya ‘80’ler endişe filmleri’, ‘Komedi filmleri’ üzere konseptler yazarak çeşitli tavsiyeler edinmemiz mümkün oluyor. Ayrıyeten en çok aranan üretimlerin listesini de görebiliyorsunuz. 

Bu özellik hayli kullanışlı gözüküyor. Umuyoruz ki Google bu hizmeti öbür ülkelerde de yayınlar. 

Başa dön tuşu