Hafızalara kazınan 20 salgın filmi!

Bildiğiniz üzere koronavirüsü tüm dünyayı tesiri altına almış durumda. Her ne kadar ülkeler salgının yayılmasını önlemek amacıyla tedbirlerini artırsa da, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tanısı konan şahısların sayısı 160 bini aştı. Çin’de yeni tip koronavirüs salgınında ölü sayısı 3 bin 199’a ulaştı. Çin Ulusal Sıhhat Kurulu’ndan yapılan açıklamada, Kovid-19 nedeniyle son 24 saatte hepsi Vuhan’da olmak üzere 10 kişinin daha hayatını kaybettiği belirtildi. Öbür yandan İtalya’da virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı bugün 368 kişi daha artarak 1809’a, virüsün bulaştığı kişi sayısı ise 24 bin 747’ye yükseldi.

Koronavirüs tüm dünyada süratle yayılmaya devam ederken, hayat bu manada makus etkilenmeye devam ediyor. Şirketler kapanıyor, üretimler durduruluyor, dünya borsaları çakılıyor, çok daha değerlisi ise beşerler ölüyor.

Her ne kadar şu ana dek bu derece şiddetli bir salgına daha evvel şahit olmasak da, aslında bu sahnelere çok da yabancı sayılmayız. Çünkü bu manada çekilmiş birçok sinema var. Her biri birbirinden farklı senaryolara sahip olsa da, ana tema dünya üzerinde virüsün yayılması ve bunun sonucunda yaşanan tüm aksilikler mevzu alınıyor.

Biz de koronavirüsün dünya üzerinde süratle yayılmaya devam ettiği şu günlerde, emsal temalı sinemaları sizler için bir ortaya getirdik. Hedefimiz size tedirginlik yaşatmak değil. Lakin bu sinemaları izlerken, kendimizi ve sevdiklerimizi korumak manasında, hem bilgi sahibi olmanızı hem de bu olayları yaşamadan deneyim edinmenizi temenni ediyoruz.

Dilerseniz kelamı daha fazla uzatmadan, bugüne dek çekilmiş ve hafızalardan silinmeyen, salgın temalı sinemalara daima birlikte göz atalım.

İşte hafızalara kazınan 20 salgın sineması;

1- Carriers – 2009

2- Infection – 2004

3- Perfect Sense – 2011

Başa dön tuşu