Harley Quinn: Breaking Glass İçin Tanıtım Videosu Yayınlandı

DC’nin aslen makûs karakteri olmasına karşın son yıllarda biraz daha anti kahramana dönen karakteri Harley Quinn’in yeni grafik romanı Harley Quinn: Breaking Glass’ın yeni bir tanıtım görüntüsü yayınlandı ve görünüşe nazaran Harley’nin evvelki öykülerinden hayli farklı olacak.

Yazar ve çizer takımı / konusu:

Eisner Ödüllü muharrir Mariko Tamaki tarafından yazılan Breaking Glass, görsellikleri ise Steve Pugh tarafından hayata geçirildi. Grafik romanın öyküsünde ise Gotham kenti sakinlerini, konutlarından zorla çıkartmak isteyen Kane şirketi ve Harleen Quinzel ile ailesinin bu şirketle gayreti ele alınıyor. Elbet ki Harley Quinn ve DC hayranları için bu kıssanın içerisine girmek hayli keyifli olacak.

Hikâyede yer alacak öteki karakterler:

Bu kıssada Harley’e eşlik edecek olan öbür karakterler ortasında Poison Ivy ve onun Peri Annesi (Fairy God Person) Mama ve çok daha fazlası olacak. Ayrıyeten yayınlanan görüntüde gördüğümüz kadarıyla Harleen’in müttefikleri ortasında Joker de görünüyor lakin Joker’in Kane şirketini alaşağı etmek istemesinin sebebinin Harley ile birebir olup olmadığı belirli değil.

Grafik romanın resmi olarak açıklanan konusu ise şöyle: “Harleen, Mama olarak bilinen ‘drag queen’in (kadın üzere giyinen erkek) sahibi olduğu karaoke kulübünün üstündeki virane bir apartmanda yaşayan isyankâr, açık kelamlı ve sert bir çocuktur. Karaoke bar, mahalleyle birlikte kentsel dönüşümün bir modülü hâline gelince Harleen’in önüne iki seçenek çıkar: ya mahalleyi yaşanabilecek daha hoş bir yer yapmak isteyen lise arkadaşı Ivy’ye katılacak ya da Gotham şirketini alaşağı etmek isteyen Joker’e katılacaktır.”

DC tarafından yayınlanan Harley Quinn: Breaking Glass tanıtım görüntüsü:

Başa dön tuşu