Hyundai ve Disney’den Oscar İçin Beklenmedik Ortaklık

Hyundai ve Disney, bu pazarı pazartesiye bağlayan gece düzenlenecek 95. Oscar Ödülleri için ortaklık kurdu. Bu ortaklık kapsamında Hyundai’nin Disney karakterlerini içeren bir reklam, törende yayınlanacak.

Sinema dünyasının en prestijli ödülleri olan Oscar Ödülleri’nin 95’incisi, bu pazarı pazartesi bağlayan gece TSİ 03:00’da ABD’denin Los Angeles şehrinde düzenlenecek. Törende birçok kategoriden onlarca film, oyuncu, yönetmen ve daha fazlası büyük ikonik ödül için yarışacak. 95. Akademi Ödülleri, 6 Şubat’ta yaşanan depremler nedeniyle ülkemizden yayınlanmayacak.

Tabii ki her sene olduğu gibi bu sene de törende ödüller dışında reklam ve konser gibi etkinlikler de yer alacak. Şimdi de otomobil devi Hyundai de bir reklamla Oscar’larda karşımıza çıkacağını duyurdu. Bu reklam, ikonik Disney karakterlerini içerecek.

Reklam, Mickey Mouse gibi karakterleri göstererek izleyicileri Disney dünyasına götürecek

Hyundai Motor America, ödül töreninde 1 dakikalık bir reklam yayınlayacak. Reklamın en dikkat çeken kısmı ise birçoğumuzun tanıdığı Disney karakterlerine yer verecek olması. Bunlar arasında Alice Harikalar Diyarında, Mickey Mouse, Alaaddin gibi yapımlardan karakterler bulunuyor. Pinokyo’nun ünlü “When You Wish Upon A Star” şarkısının da yer aldığı reklam, Hyundai ve Disney’in ekipleri ortaklığında oluşturulduğunu ekleyelim.

Hyundai yöneticilerinden Angela Zepeda, reklama ilişkin “İzleyicilerle çok duygusal bir şekilde bağlantı kurmak istiyoruz” ifadelerini kullanarak reklamı müşterilerini ne kadar önemsediklerini göstermek için yaptıklarını belirtti.

2023 Oscar Ödülleri Kazananları Açıklandı: Netflix, Sinema Sektörünü Domine Etti

Bu reklam, otomobil devinin Disney’in 100. yılına şirketin özel sponsoru olması nedeniyle geliyor. İki şirket, daha önce Tucson modelinin tanıtımı için de ortaklık kurmuştu.

Başa dön tuşu