İddia: Wednesday 2. Sezon Netflix’te Olmayacak

23 Kasım’da Netflix’te yayınlanan Wednesday, kısa müddet içinde Netflix’in 2022’de en çok izlenen ikinci dizisi olmayı başarmıştı. Tim Burton’ın direktör koltuğunda oturduğu ve Addams ailesinin günümüze taşındığı dizi, bugün Netflix kullanıcılarını endişelendiren bir haberle gündeme geldi.

The Independent tarafından paylaşılan bilgilere nazaran Wednesday’in hala resmen duyurulmayan ikinci dönemi, Netflix’te yayınlanmayabilir. Çünkü Netflix, Amazon’un Metro Goldwyn Mayer’i satın almasından büyük ölçüde etkilenebilir.

Metro Goldwyn Mayer, Amazon tarafından resmen satın alınmıştı:

Amazon’un 8,5 milyar dolarlık Metro Goldwyn Mayer’i satın alımı, Mart 2022’de resmen tamamlanmıştı. Bu satın alım ile birlikte Metro Goldwyn Mayer bünyesindeki tüm üretimlerin hakları da doğal olarak Amazon bünyesine geçti.

Bu üretimler ortasında yer alan bir imal da Netflix’in MGM’den haklarını aldığı Wednesday’i idi. Hasebiyle Wednesday’in ikinci dönemi için Netflix kapısı belirsizleşmeye başladı. Lakin bu belirsizlik, argümanların tam aykırısı tarafta giderilmiş üzere görünüyor.

Netflix temsilcisinden açıklama geldi:

MailOnline’a açıklama yapan Netflix sözcüsü, Amazon’un MGM’yi satın alımının mevcut hak mutabakatlarını etkilemeyeceğini paylaştı. Amazon’un bu hususta çok da sert olmayacağına dair bir açıklama, yakın vakitte Amazon tarafından da sunulmuştu.

Mart ayında Deadline tarafından paylaşılan bilgilere nazaran Amazon, tüm MGM içeriklerini Prime Video’a özel yapmak üzere bir plana sahip değil.

Başa dön tuşu