İddialara Göre Jon Bernthal’in Punsiher’i MCU’ya Gelecek

Punisher dizisinin iptal edilmesi, dünyanın dört bir yanındaki Marvel hayranlarını hayal kırıklığına uğratmıştı. Jon Bernthal, dizinin ikinci döneminin sonunda bu mümkünlük sorulduğunda, serinin iptalini kabullenmiş gözüküyordu. Disney ise pek de kabullenmişe benzemiyor. 

Netflix dizilerinde yer alan karakterlerin, belirli bir müddet daha Disney tarafından kullanılamayacağını biliyoruz. Gerekli müddetin geçmesinin akabinde ekranlara dönmesi en beklenen karakter ise Frank Castle üzere gözüküyor. 

Daha evvel Aladdin sinemasının çıkacağı ve Black Knight’ın MCU’da yer alacağı üzere bilgileri açıklayan bir kaynaktan gelen haberlere nazaran Castle, MCU sinemalarında yine karşımıza çıkacak. Şu anda bu projelerin hangileri olduğu ise bilinmiyor. Öte yandan işin içinde Castle varsa anlatılabilecek pek çok öykü var. Bilhassa de kıssaları tartıyla Dünya'da ve New York'ta geçen karakterler ile Castle bir ortaya gelebilir. 

Bernthal dışında Vincent D'onofrio da daha evvel MCU'da yer almak istediğini belirtmişti. Tahminen de kendisini muhtemel bir Punisher sinemasında görebiliriz.  

Marvel’ın MCU planları Castle ile sonlu değil

Önümüzdeki periyotta FX, Hulu ya da Disney+ tarafından hayata döndürülmesi halinde yeni Defenders serilerinde de karşımıza çıkması mümkün olan Castle’dan çok da uzak kalmayacağız üzere gözüküyor. Kevin Feige ise söylentilere nazaran Castle’ı kesinlikle beyaz perdede görmek istiyor. 

Marvel kainatına dair tek söylenti de bu değil. Bir diğer söylentiye nazaran Feige ayrıyeten Midnight Sons’ı da beyaz perdede görmek istiyor. Bu da daha evvel kozmik olarak genişleyen MCU’nun artık de sihir alemini derinlemesine inceleyebileceği manasına geliyor. Ekseriyetle mistik kahramanlar barındıran bu grup, 90’lı yıllarda çizgi romanlarda sık sık yer almıştı. 

Başa dön tuşu