IT: Bölüm 2, Box Office’te Zirvedeki Yerini Koruyor

IT serisinin birinci filmi sinema severler tarafından ilgiyle karşılanmıştı. Bir kesim tarafından ağır bir berbat yorum silsilesine maruz kalmış olsa da izlenme sayıları olarak tatmin edici düzeylere ulaşmayı başarmıştı. Sineması sonunun izleyenleri tatmin etmemesi ve kıssanın tabiri caizse “havada kalmış” olması imalcileri ikinci sineması çekmek için teşvik etmişti. Kısım 2'nin çekimlerine başlandığı duyurulduğundan beri toplumsal medya üzerinden yansılar yağmaya başlamıştı. Bu durum da insanların aklına “Acaba sinema çıktığında tutmayacak mı?” sorusunun yerleşmesine sebep olmuştu.

Geçtiğimiz hafta sinemanın vizyona girmesiyle birlikte durumun hiç de o denli olmadığını görmüş olduk. Geçen hafta sonu Box Office'te listelerin birinci sırasında uzunluk göstermeyi başaran sinema, bu hafta da tepedeki yerini koruyacak. Geçtiğimiz cuma günü 12,8 milyon dolar hasılat elde etmeyi başaran sinema, bu hafta itibariyle yaklaşık olarak 40,5 milyon dolar hasılat elde edecek. IT: Kısım 2'nin toplam hasılatının ise yaklaşık olarak 153,5 milyon dolar olması bekleniyor.

IT: Kısım 2'nin Konusu:

IT: Kısım 2, birinci sinemadan 27 sene sonrasını mevzu alıyor. Birinci sinemada “Ezikler Kulübü” olarak isimlendirilen çocukların büyümüş hallerine Jessica Chastain, James McAvoy, Bill Hader, Isaiah Mustafa, Jay Ryan, James Ransone, Andy Bean üzere isimler hayat verdi. Pennywise'ı ise tekrardan Bill Skarsgård oynadı. 

Filmde karakterlerden biri hariç hepsinin kasabadan ayrıldığını görüyoruz. Ama hepsi küçüklüklerinde kendilerine bir kelam vermişlerdi. Şayet 'O' ölmediyse ve bir gün geri gelecek olursa onlar da kasabaya geri döneceklerdi. Sinema genel olarak Pennywise geri dönmesi ve artık büyümüş olan çocukların onu tekrar durdurmaya çalışmasını husus alıyor.

Sizler sinema hakkında ne düşünüyorsunuz? Sineması izleyenleriniz varsa sizce izlemeye bedel bir sinema mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Başa dön tuşu