IT: Chapter Two, Resmen 18+ Olarak Sınıflandırıldı

Stephen King'in dehşet efsanesi romanının sineması IT'in ikinci kısmı IT: Chapter Two, birinci sinemadan sonra büyük bir merak oluşturmuş ve birçok izleyiciyi de meraklı bir halde bekleyiş içerisine sokmuştu. Şimdiyse sinemanın resmi olarak 18+ olduğunu öğrenen hayranlar, sinema hakkında daha da fazla heyecanlandı.

Exhibitor Relations Co., gelecek sinemada bulunan 'rahatsız edici ve şiddetli içerik, kanlı görseller, argo konuşmalar ve kolay cinsel sahneler'den ötürü IT: Chapter Two'nun 18+ üzeri olmasına karar verildiğini belirtti.

Bundan evvelki röportajlarda Bev'i canlandıran Jessica Chastain, sinema yapımcılarının vahşet konusunda limitleri zorladıklarını belirtti. Sinemanın çekimleri hakkında konuşan Chastain 'eğer yapacaksak tam yapalım' biçiminde bir çekim evresini atlattıklarını belirtti.

Korku sinemalarını sevdiğinden bahseden Jessica Chastain, verdiği röportajda “Korku sinemalarını seviyorum. Carrie'ye bayılıyorum. Bu yüzden 'Haydi Carrie'yi çekelim lakin daha vahşice olsun' dedim. Tam da dediğim üzere yaptık lakin çok zorlandım. Bütün sinemanın bu kadar şiddetli geçeceğini düşünmüyordum” dedi.

Filmin 18+ değerlendirmesini alması beklendik bir durum olsa da, 'IT' sinemasından bahsederken bu değerlendirmenin sinemaya verilmesi, birtakım ihtimalleri de ortaya çıkartıyor. Stephen King'in IT romanı, roman tarihinde ziyadesiyle reaksiyon toplayan bir adedini de içerisinde barındırıyor. Bu sebepten ötürü sinemada tartışmalı sahnenin olup olmadığı da büyük bir merak konusu.

IT: Chapter Two, Kaybedenler Kulübü'nün 27 yıl sonraki buluşmalarına odaklanacak ve büyümüş karakterlerimizi James McAvoy (Bill), Bill Hader (Richie), Isaiah Mustafa (Mike), James Ransone (Eddie), ve Jessica Chastain (Bev) canlandıracak.

Filmin başrolü olarak büyük bir başarıyı yakalayan ve ikinci sinemada olacağını da onaylayan Bill Skarsgard, Stephen King romanının dehşetli palyaço karakteri Pennywise'ı canlandıracak.

Stephen King'in romanından uyarlanan IT: Chapter Two'nun fragmanına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Başa dön tuşu