IT’in İkinci Filmi İçin Yeni Poster Yayınlandı

Stephen King’in birebir isimli romanından uyarlanan ve meşhur palyaço Pennywise’ı merkezine oturtan IT, 2017’de beyaz perdede seyircilerinin ve eleştirmenlerin beğenisini toplamayı başarmıştı. İki yıl ortadan sonra sinemanın yeni kısmı, IT: Chapter Two ismi ile vizyona giriyor. Warner Bros. da vizyon tarihi yaklaşan sinema için IT: Chapter Two resmi Twitter hesabından yesyeni bir poster yayınladı.

IT’in resmi Twitter hesabından paylaşılan posterin üst tarafında “IT ENDS ( O BİTİYOR)” yazarken posterin alt tarafında ve asıl odak noktası olan kısmında fecî palyaço Pennywise’ın gözleri yer alıyor. Paylaşılan tweet’te sinemanın vizyon tarihi, 6 Eylül olarak açıklanırken yarın da sinemayla ilgili fragman paylaşılacağı söz ediliyor.

Andy Muschietti’nin direktörlük koltuğunda oturduğu serinin ikinci ve son sineması, birinci sinemadan 20 yıl sonrasını bahis alacak. Sinemanın çocuk karakterleri, yaşanan geri dönüşlerle tekrar seyirci tarafından izlenebilecekken artık olgun halleri ise Jessica Chastain, James McAvoy ve Bill Hader tarafından canlandırılacak.

Üstelik yeni sinemadaki tek değişiklik oyuncular da olmayacak. Palyaçoyu canlandıran Bill Skarsgård'a nazaran Pennywise, bu sefer çok daha vahim bir formda gelecek. Skarsgård, Entertainment Weekly’ye verdiği röportajda “O, daha fecî ve daha sonlu. Filmde çok yabanî şeyler de bulunuyor” dedi.

2019’a damga vuracak sinemalardan bir tanesi olması mümkün olan IT Chapter Two’nun “R-rated” (yetişkinlere yönelik) sinemalar ortasında 2019’un en çok hasılat yapacak sineması olmasına da kesin gözüyle bakılıyor.

Başa dön tuşu