John Wick Evrenininde Geçen Ballerina’nın Yönetmeni

John Wick cihanında sadece bir intikam kıssası izlemedik. Bütün serinin özeti “Karısından kalan köpeği öldürülen John Wick, hududu geçene kadar gezegendeki bütün katilleri öldürecek” olarak yapılabilir lakin serinin içeriği çok geniş bir dünya oluşturmaya müsaade veriyor. Kıssada ismi geçen örgütlerin geçmişleri ve yan karakterlerin varlıkları, daha geniş bir dünyayla karşı karşıya olduğumuzu gösteriyordu.

Bu dünya beyaz perdede genişlemeye devam edecek. John Wick cihanında geçecek sinemalardan biri de Ballerina olacak. Başrolünde bir bayanın yer alacağı sinemada John Wick’i en fazla cameo (belirli bir sahnede kısa müddetliğine görünen oyuncu) olarak görebileceğiz üzere duruyor. 

Ballerina sinemasını Len Wiseman yönetecek

Ballerina sinemasının direktörlük koltuğunda Len Wiesman oturacak. Sinemada, ailesi öldürülen genç bir bayan suikastçının kıssası anlatılacak. Sinemanın senaryosunu, Army of the Dead ve John Wick Chapter 3: Parabellum’dan tanıdığımız Shay Hatten kaleme alıyor. 

Filmin imalcileri ortasında Vasil Iwanyk, Erica Lee, Chad Stahelski, Keanu Reeves ve Kaley Smalley yer alıyor. 

Kimdir bu balerin?

Aslında biz Ballerina sinemanın başrolü olabilecek karakteri John Wick Chapter 3: Parabellum’da görmüştük. Sinemada bir sekansta gördüğümüz suikastçı dövmeli balerin genç kız, film sonundaki jenerikte de Ballerina ismiyle ortaya çıkmıştı. Unity Phelan, sinemanın galasına da katılmıştı. 

John Wick serisinin üçüncü sineması, dünya çapında 323 milyon dolar gişe yapmayı başarmıştı. Konut cümbüş sistemlerine yönelik DVD ve çevrimiçi kopya üzere eserler dikkate alındığında da John Wick, Lionsgate’in elindeki en başarılı marka oldu. 

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu