Netflix’ten Arap Korku Dizisi Geliyor: Paranormal

Netflix, son periyotta Orta Doğu’dan gelen üretimlere da yük veriyor. Firma, artık de Arap coğrafyasında en önde gelen isimlerden ikisinin liderliğinde bir endişe dizisi çekecek.

Yazar Ahmed Halid Tevfik’in çok satan Arap dehşet romanlarından esinlenilecek olan dizi, Mısır üretimi olacak ve Mohamed Hefzy ile Amr Salama tarafından çekilecek. Öyküye temel oluşturan kitap şu ana kadar 16 milyon kopya satmış olmasıyla dikkat çekiyor.

1960’larda geçecek öykü, Dr. Rıfat İsmail’in çeşitli doğaüstü olaylarla karşı karşıya gelmesini anlatacak. Müellif, 2018’de vefat edene kadar karakterin 81 kısa öyküsünü kaleme almıştı.

Hefzy, kalbinde özel bir yere sahip olan Paranormal serisini Netflix için dizi haline getirmekten ötürü çok gururlu olduğunu söylüyor. Ayrıyeten Amr Salama ile çalışmaktan da çok mutlu olduğunu söyleyen üretimci, Netflix ile birlikte memleketler arası kalitede bir iş yapmak istediklerini söylüyor. Üretimci, merhum Tevfik’in Paranormal serisini sinema yapmaya başladığından beri sinemaya çekmeyi istediğini de belirtiyor.

Dizinin Mısır’da çekilmesi bekleniyor. Bu imal, Orta Doğu’dan çıkan üçüncü Netflix imali olacak. Yayın servisi daha evvel Ürdün üretimi Jinn (Cin) ve Al Rawabi School for Girls’ü de duyurmuştu.

Netfilx’in Milletlerarası Özgün İmaller Lider Yardımcısı Kelly Luegenbiehl, Orta Doğu’daki çalışmalarının devam edeceğini, Hefzy ve Salama ile çalışma fırsatı buldukları için keyifli olduklarını söyledi.

Başa dön tuşu