Oscar Adayı ‘Bağlılık – Aslı’ Filmi Gişede Umduğunu Bulamadı

11 sinema ortasından seçilen ve Türkiye’nin “Yabancı Lisanda Oscar” aday adayı olarak ülkemizi temsil edecek olan Bağlılık – Aslı sineması, sinemada beklenenin hayli altında bir ilgi gördü. Geçtiğimiz cuma günü vizyona giren sinema, bu vakit aralığında sırf 2.681 kişi tarafından izlendi.

Yönetmenliğini ve müellifliğini Semih Kaplanoğlu’nun yaptığı sinema, “Bağlılık Üçlemesi”nin birinci sineması olarak tanıtılmıştı. Dram tipinde bir yapıt olan bu sinema, geçtiğimiz günlerde ise bu yıl 92'ncisi düzenlenecek olan Oscar için ülkemizin “Yabancı Lisanda Memleketler arası Uzun Metraj Film” kısmındaki aday adayı olarak belirlenmişti.

Bağlılık – Aslı sinemasının konusu:

Hafta sonu boyunca sinemalarda beklediği ilgiyi bulamayan Bağlılık – Aslı, çağdaş dünyada bir bayan ve anne olmanın sorunlarını ve bayanların bu durumlarda yakın etrafıyla ne üzere meseleler yaşadığını izleyicilere aktarıyor. Sinemanın başrollerinde ise Umut Kurt, Kübra Kip ve Ece Aslı yer alıyor.

Almina Kavcı, Merve Şeyma Güçlü, Jale Arıkan ve Osman Alkaş üzere oyuncularında takımda yer aldığı sinemanın konusu ise şu halde özetlenmişti: “Doğumdan sonra işe başlamak için bebek bakıcısı arayan Aslı, uzun uğraşlardan sonra genç bir bakıcı bulur. Bebek bakıcısı Gülnihal'in de bir bebeği vardır. Gülnihal'in gelişiyle Aslı, kendinden bile gizlediği sırlarıyla yüzleşmeye başlar.”

Geçtiğimiz günlerde de pek çok kişi tarafından fragmanı bile paylaşılmadan Oscar aday adayı ilan edildiği için hayli eleştirilen Bağlılık – Aslı, vizyona girdiği günden itibaren toplamda 2.681 izleyiciden yalnızca 54.120 TL hasılat elde edebildi ve son vakitlerin en berbat gişe açılışlarından birini yapmış oldu. Sinemanın Oscar'dan nasıl döneceği ise merak konusu.

Başa dön tuşu