Joker, Türkiye’de Ekim Yabancı Film İzleyici Rekoru Kırdı

Joaquin Phoenix’in başrolü oynadığı, Todd Phillips’in direktör koltuğunda oturduğu Joker sineması 4 Ekim Cuma günü Türkiye’de vizyona girdi. Sinema, Türkiye'de 4 Ekim’de 313 sinemanın 435 salonunda gösterimde bulunuyor. 

Warner Bros’tan yapılan açıklamaya nazaran 435 salonda gösterime giren Joker’i Türkiye'de birinci üç günde 385 bin 488 kişi izledi. Joker, bu sayı ile ekim ayı en güzel yabancı sinema izleyici açılış rekorunu kırmış oldu. Sinema, ABD’de yalnızca haftasonunda 93 milyon dolar hasılata ulaşarak, tüm vakitlerin en uygun ekim ayı hasılat rekorunun da sahibi oldu.

Klasik bir harika kahraman sinemasının dışına çıkılarak çekilen Joker sineması, Arthur Fleck’in, zihninin ruhsal olarak yavaş yavaş tekinsiz sulara yelken açarak Joker olmasını bahis alıyor. Sinemanın direktörü Todd Phillips, sinemanın bir Joker öyküsü değil, Joker olmanın öyküsü olduğunu belirtiyor. 

Joker’in senaryosunu sinemanın direktörü Todd Phillips ve Scott Silver birlikte yazdılar. Film’de Arthur Fleck rolünde Joaquin Phoenix’i görüyoruz. Sinemanın oyuncu takımı da Robert De Niro, Zazie Beetz, Frances Conrot ve Brett Cullen üzere oyunculardan oluşuyor. 

Başa dön tuşu