Joker’in Bazı Bölgelerdeki İlk Gün Gişesi Belli Oldu

DC Comics’in antikahramanı Joker’in nasıl Joker haline geldiğini anlatan sinema dünya çapında bölge bölge vizyona girmeye başladı. Joker, 4 Ekim tarihinde tüm dünyada sinemalarda olacak. Bölgesel farktan ötürü 4 bölgede sinema daha evvel vizyona girdi.

Joker, ön gösterimlerde dahil olmak üzere birinci gününde 5.4 milyon dolar kazandı. Sinema, Kore’de Çarşamba günü vizyona girdi. Kore’deki resmi tatil olduğu için sinemanın bu tarihte vizyona girmesi, 2.25 milyon dolar gişe çıkarı getirdi. Joker, Hindistan’da birinci gün 900.000 dolar kazandı. Bu sayı, Joker’i Hindistan’da en yeterli birinci gün hasılatı yapan yabancı sinema haline getirdi. 

Perşembe günü 43 bölgede daha vizyona giren sinema, haftasonuna kadar toplam 73 bölgede vizyona girmiş olacak. Sinema, ABD’de bugün vizyona girecek. Joker’in yalnızca ABD’de bile kıymetli bir birinci gişe kazanması bekleniyor. 

Joker’in bütün hazırlanış sürecinde, sineması klasik bir muhteşem kahraman sinemasının dışına çıkararak herkese hitap etmesi için gayret gösterildi. Bunun için sinemanın fragmanlarında dahi DC Comics’in logosu görünmüyor. 

Warner Bros., Kuzey Amerika’da sinemanın kıymetli bir muvaffakiyet elde edeceğini düşünüyor. Fakat Los Angeles ve New York’ta sinema salonlarında alınacak ek güvenlik tedbirleri sinemanın izleyici sayısını düşürebilir. Joker’in gösterimlerinde şu ana kadar bir şiddet olayı olduğu duyurulmadı. 

Başrollerini Joaquin Phoenix, Zazie Beetz, Frances Conroy ve Robert De Niro’nun oynadığı Joker, toplam 64 milyon dolara mal oldu. Sinemanın birinci gün için kazandığı gişe sayıları pek yeterli görünüyor. ABD’deki gişe sayıları ise sinemanın tam bir birinci gün gişe sayılarının ortaya çıkarılmasını sağlayacak. 

Başa dön tuşu