Keanu Reeves’ten Constantine Hayranlarını Sevindirecek Haber

Birçok kişinin Matrix sinemasından tanıdığı Keenu Reeves, şu sıralar üçüncüsü de gelen John Wick ile dikkatleri üzerine çekiyor. Ünlü aktörün imzasını bıraktığı alanlar ortasında çizgi roman uyarlamaları da bulunuyor. Reeves, 2005 yılında Constantine sinemasında John Constantine’i canlandırmıştı.

Üstünden yaklaşık 15 yıl geçen sinemanın bir devamı gelmemiş olsa da Keanu Reeves, John Constantine’e tekrar can verme konusunda hayli heyecanlı. Reeves, Constantine ile ilgili olarak “Her vakit John Constantine’i tekrar oynamak istedim. O dünyayı ve o karakteri seviyorum.” dedi.

100 milyon dolarlık bir bütçeyle çekilen sinema, dünya genelinde 231 milyon dolarlık bir gişe hasılatı elde etmeyi başarmıştı. Sinemanın direktörü Francis Lawrence, yaklaşık altı yıl sonra devam sineması hakkında konuşmuş ve yetişkinler için bir devam sineması yapmak istediğini söylemişti lakin bu mevzuyla ilgili bir daha hiçbir gelişme yaşanmadı.

Keanu Reeves, şu sıralar John Wick 3 ve Bill & Ted 3 üzere sinemalar için uğraşıyor ve takvimi epeyce sıkı. Münasebetiyle Constantine 2 sineması her ne kadar kulağa beğenilen gelse de gerçekleşmesi pek mümkün gözükmüyor. Birinci sinemanın takımında Reeves’in yanı sıra Rachel Weisz, Shia LaBeouf, Tilda Swinton, Pruitt Taylor Vince ve Djimon Honsou üzere isimler bulunuyordu. Mümkün bir devam sinemasında bu kadar güçlü oyuncuları tekrar bir ortaya getirmek hayli sıkıntı.

Başa dön tuşu