Maleficent’in Devam Filmi Mistress of Evil’den İlk Fragman

Disney’in elinde pek çok masalın ve halk öyküsünün sinema hakları bulunuyor. Bunlardan bir tanesi de uyuyan hoş. Elinde Angelina Jolie üzere bir yıldız ve bir de Uyuyan Hoş bulunan Disney, Jolie’yi berbat karakter olarak öykünün merkezine almıştı. Sinema 2014 yılında gösterime girmiş ve hem izleyicileriden hem de eleştirmenlerden olumlu yorumlar almıştı.

Maleficent sinemasının devam yapıtında Angelina Jolie tekrar başrole dönüyor. Disney’in “kötülerin boynuzları olur” takıntısının bir örneği olan boynuzları da o denli, lakin en azından Jolie’nin boynuzları daha havalı duruyor. Bir başka Disney klişesi olan “Kötüler yeşilli siyahlı giyer” de bu fragmanda yerini alıyor. Maleficent siyahlar içinde geziyor ve genel olarak yeşil renk paleti kullanılan çekimler yapıldığı görülüyor.

Disney’in berbat karakterleri ortasında özel bir yeri olan Maleficent’in fragmanında ayrıyeten kanatlar ve Angelina Jolie’nin makus bayan kahkahası da dikkat çekiyor.

Filmi Joachim Ronning çekecek, başrolde Angelina Jolie yer alacak. Elle Fanning seriye geri dönerken, Michelle Pfeiffer, Ed Skrein ve Chiwetel Ejiofor da sinemanın takımına katılacak. Disney’e nazaran yeni sinema, “boynuzlu peri ve yakın vakitte kraliçe olacak olanın karmaşık bağını keşfetmeye devam edeceğimiz” bir eser olacak. Sinema 18 Ekim’de vizyona girecek.

Başa dön tuşu