Marvel, Black Panther 2 İçin Çalışmalara Başladı

Black Panther sinema, Marvel için özellikle ABD pazarında çok büyük muvaffakiyet yakalayan bir sinema oldu. Adeta bir siyahi toplum hareketine dönüşen sinema, toplamda 1 milyar doları geçti ve çok büyük sansasyon yarattı. Hem seyircilerden hem de eleştirmenlerden olumlu geri dönüşler alan üretim, Oscar’a da aday olmayı başardı. Marvel da fırsatı kaçırmadan Black Panther 2’nin geleceğini açıkladı.

O günden bu yana sinema için neredeyse hiçbir ilerleme kaydedilmedi. 

Ortaya çıkan son bilgiler ise Black Panther hayranlarını sevindirecek nitelikte. Marvel Stüdyolarının işvereni Kevin Feige, Black Panther 2 hakkında açıklamalar yaptı. Killmonger’ın geri döneceğine yönelik tezleri reddeden Feige, diğer bir değerli açıklamada bulundu. 

Feige, Killmonger haberlerinin gerçeği yansıtmadığını, Ryan Coogler’in şimdi senaryoyu yeni kaleme alıyor olduğunu ve yazdığı senaryonun hem kendisinden hem de yapmcı Nate Moore’dan onay alması gerektiğini belirtti. 

Coogler, yeni sineması de yazıp yönetmesi istendiğinde biraz vakte yayarak çalışacağını söylemişti. Sineması olabildiğince kusursuz yapmayı isteyen Coogler, bu nedenle de ince eleyip sık dokuyor. Daha evvel üç sinema yaptığını belirten direktör, her üretimin kendine özel bir baskısı olduğunu söylemişti. Feige ise ikinci sinemayla ilgili elle tutulur fikirleri olduğunu ve bu içerikleri ikinci sinemada karşımıza çıkaracaklarını belirtti.

Başa dön tuşu