Marvel bombayı patlattı! İşte gelecek tüm filmler!

Pandemi sürecinde birçoğumuz çok sevdiğimiz sinemalardan uzaklaşmak zorunda kaldık. Ortamızda sinemaların müdavimleri ortasında yer alan Marvel hayranları da hiç azımsanmayacak derecede fazla.

Marvel sinemalarının sinema bölümü için yeri başkadır zira yalnızca Marvel Cinematic Universe (MCU) dahilinde bile 2008’de Iron Man‘den başlayıp 2019’daki Spider-Man Far From Home‘a kadar tam 23 tane film çekildi.

Marvel karakterlerinden oluşan lakin MCU içerisinde yer almayan Spider-Man, X-Men, Fantastic Four, Deadpool üzere serileri sayarsak bu sayı çok daha üstlere tırmanmakta. Bu ortada bu serilerin tamamının hakları da Disney tarafından alındı ve gelecekteki tüm sinemaları Marvel Cinematic Universe içerisinde olacak.

Birçoğumuzun sinemada izlediği son Marvel sineması büyük ihtimalle Avengers: Endgame‘dir. Tüm yanılgılarına karşın süper görselleri ve heyecanı doruğa çıkarması ile Marvel hayranlarına istediği her şeyi vermiş olan Endgame ile birlikte değerli karakterlerden kimilerini da kaybettik ve Marvel Cinematic Universe için bir çağ kapanmış, yeni bir çağ açılmış oldu.

Yeni çağın birinci sineması olan Spider-Man: Far From Home‘u da sinemada izleme talihi bulduk lakin sonrasında patlayan pandemi 2020’de yayınlanması planlanan tüm Marvel sinemalarını de elimizden almış oldu.

Eternals’den birinci kareler

Şimdi Marvel yeni yayınladığı fragman ile birlikte eski sinemalarına birer selam çakarken yeni sinemalarının tarihlerini de bizimle paylaştı. Fragmana nazaran yazdan itibaren neredeyse her iki ayda bir Marvel sineması yayınlanacak.

Kısacası Marvel sinemalarına doyacağız. Ayrıyeten fragmanda birinci sefer Eternals‘dan sahneler görüyoruz. Kelamı daha fazla uzatmadan sizi Box Office Türkiye kanalının Türkçe altyazı ile zenginleştirdiği süper fragman ile baş başa bırakalım:

Fragmanda duyurulan Marvel sinemaları ve yayın tarihleri

-Temmuz 2021: Black Widow
-Eylül 2021: Shang-Chi and the Legend of the Deri Rings
-Kasım 2021: Eternals
-Aralık 2021: Spider-Man: No Way Home
-Mart 2022: Doctor Strange in the Multiverse of Madness
-Mayıs 2022: Thor: Love and Thunder
-Temmuz 2022: Black Panther: Wakanda Forever
-Kasım 2022: The Marvels
-Şubat 2023: Ant-Man and The Wasp: Quantumania
-Nisan 2023: Guardians of the Galaxy Vol. 3
-Tarih duyurulmadı: Fantastic Four

Başa dön tuşu