Marvel Filmlerini Türkler Çekseydi Kimler Rol Alırdı?

Marvel sinemaları son yılların en tanınan üretimleri olarak göze çarpıyor. Gişede büyük muvaffakiyet yakalayan sinemalar, Disney'i hayli mutlu etti.

Peki Marvel kahramanlarını Türk oyuncular canlandıracak olsaydı kim hangi rolde oynardı?

Thor / Kıvanç Tatlıtuğ

Herkesin birinci aklına gelen iki örnekten birincisi bu benzerlik. Birinci Thor sinemasında ismi duyulmamış bir isim olan Chris Hemsworth'ü beyazperdede gören Türk seyircilerin de birinci söylediği şey “yabancının Kıvanç Tatlıtuğ'undan Thor yapmışlar” olmuştu. 

Tony Stark / Uğur Polat

Tony Stark'ın özgüvenini, yer yer şımarıklığını ve her an insanın yüzüne çarpan “Ben daha farklı bir düzeydeyim ve bunu hepimiz biliyoruz” temalı hareketlerini en iyti yansıtabilecek isimlerden biri, yetenekli oyuncu Uğur Polat olurdu.

Captain America / Anıl Tetik

Genç oyuncu, Captain America rolü için adeta biçilmiş kaftan. Hem görünüşü hem de jest ve mimiklerini kullanma biçimi karaktere uygun.

Black Widow / Serenay Sarıkaya

Güzel, çarpıcı, ölümcül. Black Widow rolü için Serenay Sarıkaya'nın ülkü seçim olacağını görmek için Behzat Ç sinemalarına bakmak kâfi olacaktır. 

Hawkeye / İstek Kocaoğlu

Yetenekli oyuncu Clint Burton rolü için ülkü. Hele de çizgi romanlardaki versiyonuna bir tık daha yakın, daha aksi ve ele avuca sığmaz hali için Hollywood'un bile düşünmesi gereken bir isim.

Hulk-Bruce Banner / Mert Fırat

Doktor Banner'in yumuşak ve beyefendi mizacını sinemaya aktarmak için en ülkü isimlerden bir tanesi, daha evvel pek çok üretimde karşımıza çıkan Mert Fırat'a pek uygun olacaktır. 

Nick Fury / Cüneyt Arkın

Orijinal karakter dizaynında beyaz bir karakter olan Nick Fury için en ülkü alternatif, ülkemizde aksiyon sinemaları konusunda öncülerden olan Cüneyt Arkın.

Ali İhsan Varol / Dr. Strange

Yarışma sunucusu olarak tanıdığımız lakin daha sonra birtakım dizilerde de oyunculuk yeteneğini sergileyen Ali İhsan Varol, görünüş olarak Doctor Strange için çok ülkü seçim. Dormammu, harf almaya geldim!

Loki / Ozan Güven

Ozan İtimat, hayli geniş bir yelpazede çeşitli rollerin rahatlıkla altından kalkabilen bir oyuncu olduğunu daha evvel rol aldığı üretimlerde göstermişti. Vücut lisanını epey yeterli kullanan aktör, Loki rolünün hakkını ziyadesiyle verirdi. 

Star Lord / Aras Bulut İynemli 

Genç oyuncu Aras Bulut İynemli, son yılların en çok ismi geçen erkek oyuncularından biri. Yetenekli oyuncunun Star Lord'un başına buyruk ve biraz da şımarık hareketlerini çarçabuk izleyiciye aktarabileceği bir gerçek.

Gamora / Elçin Sangu

Elçin Sangu'nun aksiyon sahnelerinin altından kalkabildiğini, yalnızca bakışlarıyla çok şey anlatabildiğini daha evvelki rollerinde gördük. Kendisini yeşile boyadığımız anda Gamora rolüne uygun hale gelecektir.

Captain Marvel / Burcu Biricik

Güzel oyuncu Burcu Biricik, çizgi romanlarda gördüğümüz Captain Marvel'a daha yakın yüz çizgilerine sahip olmasının yanı sıra rol kabiliyeti olarak da Brie Larson'dan aşağıda değil. 

Vision/Babür

Yerli malı robotumuz Babür'ün, saçlar hafif açılmaya başlamış temalı başlık tasarımı ile Vision'dan aşağı kalır yanı yok. 

Başa dön tuşu