Marvel Filmleriyle İlgili Büyük Spoilerlar Ortaya Çıktı

Marvel Sinematik Evreni’nin 3. basamak sinemaları Spider-Man: Far From Home sinemasıyla sona ererken Marvel, geçtiğimiz ay 4. etaba dâhil olacak 8 tane sinemanın çıkış tarihini yayınlamıştı. Marvel, bu sinemaların isimlerini açıklamamıştı fakat bu sinemalardan kimilerinin Black Widow, Guardians of the Galaxy ve Doctor Strange sinemaları olacağını biliyoruz.

Hâl böyleyken ortalık sızıntı ve dedikodularla doldu taştı. Sızıntılara geçmeden evvel uyaralım, aşağıda sıralayacağımız sızıntılar kesin olmamakla birlikte spoiler içeriyor olabilir.

Sızıntıların daha evvel de sızdırdığı gerçek bilgilerle tanınan Roger Wardell’in Twitter’da yaptığı kimi paylaşımların YouTube’da bir liste haline getirildiği bir görüntüden çıktığı söyleniyor. Daha sonrasında 4chan sitesinde de kendisine yer bulan bu sızıntıların olduğu başlık siteden kaldırıldı. Reddit üzerinde, 4chan’da paylaşıldığı argüman edilen bu sızıntılara dair bir başlık açıldı ve tüm sızıntılar o başlık altında bir ortaya getirildi. Biz de bu sızıntıları sizler için bir liste hâline getirdik. 

Spider-Man: Far From Home:

Mysterio, paralel bir kozmostan geliyor ve geldiği kainatta aslında bir hatalı. Orada kendisini âlâ göstermek ve Iron Man’i alıkoymak için Elementals isimli örgütü denetim ediyor. OsCorp, Stark Tower’ı satın alıyor.

Black Widow:

Florence Pugh, sinemada Yelena Belova karakterini canlandıracak ve yeni Black Widow olacak.

The Eternals:

Richard Madden, ana karakter Ikaris’i canlandıracak. The Eternals kümesi kozmik MCU için çok değerli olacak.

Black Panther 2:

Killmonger, manevi boyutta karşımıza çıkacak. Queen Divine Justice karakteri görünecek ve sinema politik bir sinema olacak.

Shang-Chi:

Iron Man 3’ten bildiğimiz Mandarin’in, aslında Shang-Chi’nin babası olduğu ortaya çıkacak.

Doctor Strange 2:

Christine Palmer, Wong, Mordo ve Ancient One karakterleri gözükecek. Düşman Lord Nightmare olacak. Mordo, Loki gibi anlaşılması sıkıntı ve sempatik bir berbat olacak. Clea ve Brother Voodoo karakterleri de sinemada görünecek. Sinemanın birtakım kısımları 1980’li yıllarda geçecek.

Guardians of the Galaxy Vol. 3:

High Evolutionary karakteri, sinemanın ana berbatı olacak ve Rocket karakterinin yaratıcısı olduğu ortaya çıkacak. Rocket, High Evolutionary karakterinin bir öbür deneyi olan Lylla’ya aşık olacak. Drax kızının hâlâ hayatta olduğunu öğrenecek. Star-Lord ve Nebula, Gamora’yı aradıkları süreç içerisinde yakınlaşacaklar. Thor sinemada uzunluk gösterecek ve yeniden High Evolutionary’nin deneylerinden biri olma ihtimali olan Beta Ray Bill karakteriyle karşılaşacak. Quasar ve Adam Warlock karakterlerinin de sinemada görünebileceği söyleniyor. Tıpkı vakitte Adam Warlock’u, Zac Efron’un canlandıracağı konuşuluyor.

Loki:

Filmde Loki’nin insanlık tarihindeki değerli olaylara nasıl tesir ettiğini göreceğiz.

Hawkeye:

Kate Bishop’ın sokaklarda yeni Hawkeye olduğunu tez ederek dolaşmasının üzerine başı mafyayla belaya girecek. Hawkeye ise onu kurtarmak için emekliliğini bir defa daha bozmak zorunda kalacak. Sonrasında Kate’i, yerini doldurması için eğitecek. Hata işvereni The Hood ve Hawkeye’ın makûs kardeşi Trickshot da sinemada görülebilir.

Falcon & Winter Soldier:

Falcon ve Bucky devlet tarafından atanan yeni bir Captain America ile birlikte Birleşik Devletleri teröristlere karşı muhafazaya çalışacak. Yeni Captain America vakitle delirecek ve onu durduracaklar. Olaylar sonucunda da Steve Rogers’ın End Game’in sonunda kalkanını verdiği Falcon, yeni Captain America olacak.

Wandavision:

Vision yine yapılacak. Wanda ona ruh kazandırmaya çalışırken ezkaza karanlık bir güç tarafından ele geçirilmesine sebep olacak. Sinema ruhsal tansiyon usulü bir sinema olacak. Wanda ve Vision, ortalarındaki aşka sıcak bakmayan insanların olduğu bir mahallede yaşamaya başlayacaklar. Agatha Harkness isimli cadı da sinemada görülebilir.

Şimdilik Marvel’ın gelecek filmleriyle alakalı tüm sızıntılar bunlar. Bu sızıntıların gerçek olup olmadığını öğrenmek için bekleyip filmleri izlememiz gerekecek.

Başa dön tuşu