Obi-Wan Kenobi Dizisinin Hangi Dönemde Geçeceği Belli Oldu

Geçtiğimiz hafta yapılan D23 aktifliği pek çok değerli açıklamaya konut sahipliği yapmıştı. Orada açıklanan projelerin en heyecan verici olanlarından biri, Ewan McGregor’un yine Obi-Wan Kenobi olarak karşımıza çıkacağı ve Disney+ ekranlarından yayınlanacak olan dizi projesiydi. 

Kathleen Kennedy, serinin senaryosunun hazır olduğunu ve önümüzdeki yıl çekimlerin başlayacağını açıklamıştı. Dizinin yaklaşık olarak Solo: A Star Wars Story ile tıpkı devirde ekranlarda olacağı belirtilmişti. 

The Star Wars Show, yaptığı inceleme sonucunda dizinin Revenge of the Sith’ten 8 yıl sonra, A New Hope’tan 11 yıl evvel geçtiğini ortaya çıkardı. 

Öncelikli olarak 11 yıllık müddette Evan McGregor’un Alec Guinness’e dönüşmesi sürecini bu vakit dilimine sığdırmak için kendisini oldukça bir keder tasa ile yüzleştirmek gerekiyor. Yani Luke Skywalker daha şimdi 8 yaşında. Solo sineması bu devri kapsıyor lakin Han’ın İmparatorluk için çalıştığı ve Millenium Falcon’un hala Lando Calrissian’a ilişkin olduğu bir devir var. 

Bu da Crimson Dawn kabahat örgütünün şimdi gizlenmeye devam ettiği ve ortalıkta olmadığı manasına geliyor. Yani Emilia Clarke’ın Qi’Ra’sını yahut Paul Bettany’nin Dryden Vos’unu dizide görmemiz mümkün olabilir. Tahminen de dizide bir sahnede Darth Maul’u bile görme talihini bulabiliriz. Kendisini Obi-Wan ortadan ikiye bölmüştü lakin Solo sinemasında kendisini robot bacaklarla yine karşımızda görmüştük.

Seri muhtemelen 2021 yılında gösterime girdiğinde bu soruların tamamı yanıt bulacak. 

Başa dön tuşu