Marvel’ın Patronundan Örümcek Adam Kriziyle İlgili Açıklama

Spider-Man artık Marvel sinematik kozmosunun bir kesimi değil ve karakterin sinema hakları yine Sony’ye geçti. Bu hususta çok fazla tartışma yaşansa da Kevin Feige şimdiye kadar hususla ilgili hiç konuşmamıştı.

Feige, D23 Expo’da mevzuyla ilgili sorulan sorulara yanıt verdi. Ellerinde kısıtlı vakitleri olduğunu ve bu süreçte anlatmak istedikleri öyküyü anlattıklarını belirten Feige, çok da büyük bir sürpriz yaşamamış üzere gözüküyor. 

Sony ile Disney ortasında 2015’te imzalanan mutabakata nazaran Spider-Man MCU’nun bir kesimi olabiliyordu lakin Sony dağıtım haklarına sahip olacaktı. 

Sony ile Marvel'in anlaşamama sebebi: gelirden alınan pay

Sony, yeni mutabakatlardan sonra epeyce başı kalabalık hale gelen Feige’nin kendilerine ilişkin olmayan bir karakter üzerinde çok çalışmak istemediğini söyledi. Gelen haberlere nazaran tartışmanın alevlenmesinin sebebi ise Disney’in gelecekteki Spider-Man sinemalarından yarı yarıya kar hissesi almak istemesi. Çünkü Disney şu anda karakterden sırf %5 kazanıyor. 

Durumun sonsuza kadar süremeyeceğini bildiklerini belirten Kevin Feige ise Spider-Man’i 2’si solo 5 sinemada kullandıklarını ve anlatmak istedikleri kıssayı anlatabildiği için minnettar olduğunu açıkladı. 

Spider-Man’in daha sonraki sinemalarında Tom Holland’ın role geri dönmesi beklense de MCU’dan başka bir kıssa anlatılacağı da aşikâr. 

Başa dön tuşu