Apple TV+ Erişime Açıldı: İşte Fiyatı ve Özellikleri

Akıllı telefon ve tablet kullanımının yaygınlaşması ile birlikte hayatımıza pek çok yeni hizmet girdi. Bu hizmetlerden bir tanesi de çevrimiçi dizi ve sinema platformları. Bugüne dek bu mevzudaki en tanınan platform Netflix'ti lakin bugün prestijiyle dünyanın en büyük teknoloji üreticilerinden bir tanesi olan Apple da çevrimiçi dizi ve sinema platformu pazarına “Apple TV+” ile girmiş oldu. 

Aslına bakacak olursak tüketiciler bir müddettir Apple TV+'ın varlığından haberdarlar. Teknoloji devi yeni hizmetinin reklam çalışmalarını pek güzel bir halde yürüttü. Hatta şirketin eylül ayında düzenlediği etkinliklerinde Apple TV+'ın içeriklerinden de birtakım sahneler gösterildi. Artık ise beklenen gün geldi ve Apple TV+ resmi olarak hizmete açıldı.

Apple, yeni hizmetinin lansmanını görkemli bir merasimle yaptı. Lansman aktifliklerine medya kuruluşları ve sinema bölümünün değerli isimleri de davet edildi. Yüzlerce kişinin katıldığı aktiflikte, Apple TV+'ın sunacağı imkanlardan bahsedildi ve birtakım içeriklerin ön gösterimi yapıldı. Şirket, geçtiğimiz periyotlarda de söz ettiği üzere Apple TV+'ı iOS, macOS, iPadOS, tvOS ve web arayüzünün yanı sıra, üçüncü taraf olan Roku ve Amazon Fire Tv Stick için yayınladı.

Apple TV+ hizmetinin fiyatının ABD'de 4.99 dolar olacağı geçtiğimiz devirlerde açıklanmıştı. Yapılan açıklamalarda fiyatın 4.99 dolar olacağı bir kere daha doğrulandı. Üstelik Apple, 10 Eylül 2019 tarihinden sonra yeni bir iPhone, iPad, Apple TV veya Mac alan müşterileri için bu hizmeti bir yıl boyunca fiyatsız olarak sunacak. Bir yıllık sürecin akabinde tüketiciler, Apple TV+ hesapları için ödeme yapmaya başlayacaklar.

Apple TV+'ın ödeme sistemi, alışık olduğumuz aylık ödeme yöntemine nazaran yapılacak. Tüketiciler, aylık ödemelerini yapmaya devam ettikleri sürece Apple TV+'tan faydalanmaya devam edecekler. Ödemenin yapılmaması durumunda ise Apple TV+ hizmetine erişim yapılamayacak. Tüketiciler, Apple TV+ hesaplarına iPhone, iPad, Mac, Apple TV ve uyumlu televizyon ya da TV kutuları üzerinden erişebilecekler. Platformun web sürümü ise Safari, Chrome ve Firefox tarayıcıları tarafından destekleniyor.

Apple tarafından yapılan açıklamalara nazaran bu platformdaki içerikler, 40 lisanda altyazı ve dublaj imkanı sunuyor. Apple, yeni hizmetinin 100'den fazla ülke ve bölgede faal olarak kullanılabileceğini açıkladı. Lakin Apple TV+'ın Türkiye'ye gelip gelmeyeceği, Türk vatandaşlarının bu hizmeti ne vakit kullanmaya başlayacakları şu an için bilinmiyor.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu