Unutulan Netflix Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Aylık abonelik sistemine dayalı olan medya içeriği platformu Netflix'in kütüphanesindeki dizi ve sinemalar ile ziyadesiyle keyifli anlar geçirebiliyoruz. Bir sefer giriş yaptığınızda çıkış yapana kadar şifrenize gereksiniminiz olmadığınız Netflix platformunda, hesabın şifresini unutmak ziyadesiyle mümkün. Bu yazımızda sizlere bu durumda Netflix şifrenizi nasıl değiştirebileceğinizi adım adım anlatacağız.

Not: Netflix şifrenizi değiştirebilmek için hâlihazırda bir tarayıcı üzerinde Netflix oturumunuzun açık olması gerekiyor.

En âlâ Netflix dizileri için tıklayın

Netflix şifresi nasıl değiştirilir?

  • İlk adım olarak buradan Netflix'in (hesabınızın açık olduğu tarayıcı üzerinden) sitesine erişin.

  • Farenizi ekranın sağ üst köşesinde bulunan profile getirin ve açılan pencereden Hesap'a tıklayın.

  • ÜYELİK VE ÖDEMELER kısmında Parolayı Değiştir butonuna tıklayın.

  • Parolayı Değiştir sayfasının sağ üstünde bulunan Parolamı unuttum butonuna tıklayın.

  • Açılan sayfada size parolanızı E-posta, SMS yahut Sesli Arama usullerinden birisiyle sıfırlayabileceğiniz gösteriliyor. İstediğiniz prosedürü seçerek sürece devam edin. Bu yazımızda E-posta tekniği ile sıfırlama seçeneğinden devam edeceğiz.

Not: Eğer ki seçeneklerden hiçbirisine an prestijiyle sahip değilseniz aşağıda mavi yazıyla belirtilen E-posta adresimi yahut telefonumu hatırlamıyorum butonuyla sürece devam edebilirsiniz. Burada sizden Hesaptaki adHesaptaki soyad ve Kayıtlardaki kredi kartı yahut banka kartı numarası bilgilerinin eksiksiz girilmesi istenecek.

  • E-posta Gönderin butonuna tıkladığınızda e-postanın gönderildiğini tabir eden üstteki iletiyle karşılaşacaksınız. Artık e-posta sağlayacınızdaki gelen kutunuzu denetim edin.

  • Netflix tarafından gönderilen ve üstteki e-postada bulunan kırmızı renkli PAROLAYI SIFIRLA butonuna tıklayın.

  • Açılan temasta belirleyeceğiniz yeni şifrenizi iki kez girmeniz istenecek. Şayet ki hesabınızın açık olduğu aygıtlardan çıkış yapılmasını ve hesabınıza yeni bir başlangıç yaptırmayı istiyorsanız Tüm aygıtlarda yeni parola ile yine oturum açmayı gerekli kıl seçeneğini işaretleyebilir ve yeni şifrenizle hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

En düzgün Netflix sinemaları için tıklayın

Yukarıda anlattığımız adımlar sayesinde Netflix şifrenizi büsbütün sıfırlayabilir ve unutsanız dahi hesabınıza öteki platformlardan da giriş sağlayabilirsiniz. Hesaplarınızın ele geçirilmesini engellemek için şifrelerinizde büyük/küçük harf, sayı ve sembol kullanmayı ihmal etmeyin.

Başa dön tuşu