Netflix üyeliği 3 adımda nasıl iptal edilir? Çok kolay!

Belli bir fiyat ödeyerek abone olunabilen Netflix‘in, abone olma süreci epeyce kolay. Birebir halde aboneliklerini sonlandırmak isteyen kullanıcılar, birkaç kolay adım ile tekrar aboneliklerini kolaylıkla iptal edebilirler. Bu adımların neler olduklarını yazımızın devamında sizler için sıraladık.

Netflix üyeliği 3 adımda nasıl iptal edilir? Çok kolay!

Günümüzün en tanınan sinema, dizi ve belgesel izleme platformu olan Netflix, her geçen gün sinema, dizi ve belgesel envanterini genişletmeye devam ediyor. Birçok kullanıcı güçlü ve kaliteli içerik envanteri sebebi ile Netflix aboneliğini tercih ediyor. Kullanıcıların tercih etmelerindeki bir öteki sebep ise, aylık olarak ödedikleri fiyatlar sayesinde Netflix‘in dizi, sinema ve belgesel içeriklerine reklamsız erişebiliyor olmaları.

Ancak abonelik başlatmak isteyen kullanıcılar olduğu üzere, doğal olarak abonelik sonlandırmak isteyen kullanıcılar da mevcut. Bazen alternatif bir platform kullanmak için, bazen içerik sayısı kâfi bulunmadığından ya da üretimler beğenilmediğinden, bazen izleyecek vakit bulunamadığından, internet kotasının yetersizliği ya da yavaşlığı üzere sebepler ile, bazıları ise fiyatını değerli bulduğundan aboneliklerini sonlandırmak isteyebiliyor. Bu durumda Netflix aboneliğini nasıl iptal edeceklerini araştıran kullanıcılar için, iptal sürecini nasıl gerçekleştirilebilir olduğunu 3 adımda için derledik.

Öncelikle Android ve iOS cihazlarınızdan iptal sürecini gerçekleştiremeyecek olduğunuzu belirtelim. İptal sürecini tarayıcınız vasıtası ile aşağıdaki adımları izleyerek gerçekleştirebilirsiniz.

  1. İlk olarak Netflix Hesap Ayarları linkine tıklayınız.
  2. Eğer size vermiş olduğumuz link üzerinden giriş sağlamışsanız ve bu durumda hesabınıza giriş yapmanız istenir ise “E-posta adresi yahut telefon numarası” ile “Parola” bölümlerine hesap bilgilerinizi yazarak giriş yapmalısınız.
  3. Sayfanın alt kısmında yer alan “Üyeliği İptal Et” butonunu tıklayınız. Akabinde “İptal Sürecini Tamamla” butonuna basarak aboneliğinizi sonlandırabilirsiniz.
Başa dön tuşu