Netflix’in Dizi Setinde Drone Düştü: Başrol Ağır Yaralandı

Dünyanın en tanınan çevrimiçi dizi ve sinema platformlarından Netflix’in Tayvan’da çektiği bir dizi setinde vahim bir olay yaşandı. Çekimler sırasında kullanılan bir drone’un, dizinin başrolü Kai Ko’nun yüzünü parçaladığı aktarıldı. Yaşanan olayla ilgili karşılıklı yalanlamalar geldi.

Olayın 27 Aralık’ta gerçekleştiği lakin bugüne kadar saklı tutulduğu iddia ediliyor. Yaşanan olayı birinci sefer paylaşan kaynak, Tayvan’ın lokal haber kaynaklarından United Daily News oldu. Teze nazaran denetimi kaybedilen bir drone düştü ve çevreye saçılan parçalar Kai Ko’nun elmacık kemiğini parçaladı. Oyuncunun menajeri tarafından yapılan açıklamada Ko’nun yüzüne 30 kadar dikiş atıldığı, yüzünde ciddi yara izleri oluştuğu ifade edildi.

Yapımcılar tezleri reddediyor!

Bugüne kadarki en değerli Tayvan dizisi olarak lanse edilen Agent From Above‘un üretimcileri olan mm2 Asia ile Good Films Production tarafından yapılan açıklamalarda, bir kaza olduğu kabul edildi lakin drone’un düştüğü ve etrafa kesim saçıldığı üzere tezlerin gerçeği yansıtmadığı ifade edildi. Çekimlere orta verildiğini açıklayan şirketler, olayla ilgili soruşturmanın devam ettiğini belirtiyorlar. Netflix ise mevzuyla ilgili rastgele bir açıklamada bulunmadı.

Bu ortada; Kai Ko’nun Tayvan’daki en ünlü oyuncular arasında yer aldığını belirtmekte yarar var. Üretim grubu tarafından yapılan açıklamada özel metotlar ile dikiş atıldığı ve ünlü oyuncunun yüzünde hasar kalmayacağı belirtildi. Fakat Ko’nun menajerine nazaran durum anlatılandan ciddi. Kimin haklı kimin haksız olduğu, önümüzdeki periyotlarda gün yüzüne çıkacak.

Başa dön tuşu