Netflix’in izlenilmesi gereken en düzgün 10 sineması

Çağdaş Göl

Roma

Netflix’in en yeterli imali olarak lanse edilen Roma sineması ünlü direktör Alfonso Cuaron’un imzasını taşıyor. 2019 Oscar adayları ortasında hayli tezli bir pozisyonda olan sinema, Meksika’lı bir hizmetçi olan Cleo’nun hayat kıssasına odaklanıyor. Bu hayat öyküsünün yanı sıra Meksika’nın 1970’lerdeki toplumsal durumlarını da gözler önüne seren sinema mutlaka izlemeniz gereken Netflix üretimlerinden biri.

The Ballad of Buster Scruggs

Ünlü direktörler Ethan ve Joel Coen’in yönettiği The Ballad of Buster Scruggs, farklı kıssaları barından bir antoloji sineması. Bu yılın 2 Oscar adaylığı kazanan sinema, izleyenlerin keyif aldığı bir seri olarak görülüyor.

Annihilation

Netflix’in bilimkurgu çeşidindeki sineması Annihilation, gerçekleşen olaylardan dolayı karantinaya alınan ve bu bölgeye gönderilen görevlilerin yaşadığı sıra dışı olaylara odaklanıyor. Takımında Natalie Portman ve Oscar Isaac üzere isimlerin bulunduğu sinema Netflix’in başarılı üretimlerinden.

Bird Box

Yine bu yılın yeterli üretimlerinden olan Bird Box, kısa bir müddette Netflix’in en çok izlenen sineması oldu. Oscar Ödüllü Sandra Bullock’un başrolünü üstlendiği sinema post-apokaliptik bir dünyayı gözler önüne seriyor. Bu çeşit kıyamet senaryolarından hoşlanıyorsanız, Bird Box tam olarak size nazaran.

Başa dön tuşu