Robert Downey Jr’dan Duygusal Avengers: Endgame Paylaşımı

Avengers: Endgame, muhtemelen dünya tarihinde 3 milyar dolar ciroya ulaşan birinci sinema olacak. Marvel Sinematik Kainatı (MCU)’nun birinci sinemasından bu yana Iron Man/Tony Stark karakterine can veren ünlü oyuncu, epey his yüklü bir paylaşımda bulundu.

Gönderi sinemayla ilgili spoiler içeriyor, yani sineması hala izlemediyseniz ve bir biçimde spoiler yememeyi başardıysanız sizi tebrik ediyor ve öbür haberlerimize bakmaya davet ediyoruz.

Kazara ekranı kaydırmanız, farenin fazla gitmesi, parmağınızın fazla kayması üzere durumlara karşı buraya birkaç satır daha yazı yazalım. Lorem ipsum dolor sit. Büyük bir kapalılıkla korunan sinemanın spoiler yasağını geçtiğimiz günlerde Russo kardeşler kaldırdıklarını açıklamıştı. Yeniden de ne olur ne olmaz.

Buraya geldiyseniz Robert Downey Jr.’ın canlandırdığı Iron Man’in Thanos ile olan çabasının nasıl sonlandığını hepiniz biliyorsunuz demektir. Sinemanın son kısmındaki büyük savaş sahnesi, Captain Marvel’in gelişi dışında pek yeterliydi. (Captain Marvel sahnesinde karakterin girişini görkemli hale getirmek isteyen Russo kardeşler giriş sekansını gereğinden uzun tutmuştu ve oyuncuların tepkilerini, seyirciyi harekete geçirecek doğallıkla verememişti.) Lakin sahnenin ve sinemanın finalinin yıldızı Tony Stark/Iron Man oldu.

Iron Man ile Spider-Man ortasında özel bir bağ olduğu, serinin takipçileri tarafından biliniyor. Tony, Peter için üçüncü baba figürü olmuştu. Iron Man’in Marvel Sinematik Evreni’nden (en azından bildiğimiz kadarıyla) ayrılmış olmasından en çok etkilenen karakterler ortasında Peter Parker da yer alıyor.

()

Robert Downey Jr, Instagram hesabından paylaştığı kamera gerisi görüntüsü ile duygulandırdı. Görüntüde iki karakterin sinema içinde müsabakaları gösteriliyor. Ayrıyeten aktörlerin hünerlerine de farklı bir hürmet duymayı sağlıyor. Garip yeşil kıyafetlerin ve sağında solunda işaretçiler bulunan kostümlerin içinde role girebilmek epeyce büyük muvaffakiyet.

11 yıl boyunca MCU’nun ana karakterleri ortasında yer alan Tony Stark’ı özleyeceğimiz ise kesin. Umalım da yerine gelecek kahramanlar karakterin boşluğunu doldurmayı başarabilsin.

Başa dön tuşu