Last Christmas Filminden İlk Fragman Geldi

Bride’s Maid sinemasının seveni hayli fazla. Genel olarak çok yüksek puanları olmasa da yüksek izlenme oranına sahip üretimin ardındaki isim olan Paul Feig, bu kere romantik güldürüyle karşımıza çıkıyor.

Game of Thrones dizisinde büyük şöhrete kavuşan Emilia Clarke ve Crazy Rich Asians dizisinden tanıdığımız Henry Golding bu üretimde başrolleri paylaşıyorlar. 

Fragmandan klişe akıyor olması sineması makûs yapar mı?

Tam sevgilinizle gidip izleyeceğiniz, mümkünse meskende battaniye altında televizyondan izlemelik üzere duran fragman, bir noel sinemasında olan bütün Hollywood klişelerini bünyesine toplamayı başarmış durumda. O denli ki bir müddet insan romantik sinemaları karikatürize mi ediyorlar diye  düşünüyor. Çarpışarak tanışan beşerler, saçma ve sakar hareketler, tek cümlelik latifeler, duygusal cümleler, buz pistinde tek bir çiftin olduğu sahneler, toplum içinde Noel müziği söylemek.. Hiçbir ayrıntı pas geçilmeden, her klişeye tek tek girilmiş bir fragmanla karşı karşıyayız. 

Fragmanda Emma Thompson’ı aksanlı konuşurken, Clarke’ın kaşlarını yeniden yerinde duramazken izliyor ve maharetsiz bir Noel Baba cücesi ile Golding’in işleri yoluna koyup koyamayacağını düşünürken buluyoruz. 

Filmde ayrıyeten George Michael müzikleri bulunacak. Art fonda çalan ve kalp rahatsızlığıyla ilgili kelamlara sahip Wham! müziği ise konsepti, Emilia Clarke'ın hastalık geçmişini düşününce daha dramatik geliyor. 

Last Christmas sinemasının kadrosu

Filmde başrolleri Emilia Clarke (Kate) ve Henry Golding paylaşıyor. İkiliye Michelle Yeoh, Emma Thompson, Sue Perkins, Patti LuPone, Ingrid Oliver üzere isimler eşlik ediyor. Sinemanın senaryosu, yapımcılığı da üstlenen Emma Thompson ve Bryony Kimmings’in kaleminden çıkarken direktör koltuğunda da Paul Feig yer alıyor.

Last Christmas, 8 Kasım’da vizyona girecek. 

Başa dön tuşu