Netflix’te yer alan en iyi korku ve gerilim filmleri!

Netflix’te seyredebileceğiniz en düzgün endişe ve tansiyon sinemalarını sizler için derledik.

Güneşli sıcak günler yerini soğuk sonbahar mevsimine bırakıyor. Havalar soğuduğunda ise dışarı çıkmak çoğumuzun içinden gelmiyor. Bu soğuk kış günlerinde konutta yapılacak en yeterli şeylerden biri de sinema izlemek oluyor.

Biz de tavsiye niteliğinde kimi sinemaları sizler için derlemek istedik. Lakin oluşturmuş olduğumuz sinema listemiz, bilhassa de endişe ve tansiyon sineması severlere hitap ediyor. Birbirinden hoş üretimlerin yer aldığı sinema listemize muhakkak göz atmanızı tavsiye ederiz.

Korku ve tansiyon sinemaları, isminden da anlaşılabileceği üzere seyirciye dehşet ile keyif vermeyi gayeler. Makus bir şey olacağını bilerek izlesek dahi kaygı hissimiz azalmaz. Dilerseniz kelamı hiç uzatmadan sizleri Netflix’de izleyebileceğiniz ve tüylerinizi diken diken eden sahnelere şahit olacağınız en güzel kaygı sinemaları ile başbaşa bırakalım.

Netflix’te yer alan en yeterli kaygı ve tansiyon sinemaları;

Hush – Sessiz (2016) 

Münzevi bir hayat yaşamak için ormana çekilen sağır müellif, penceresinden gördüğü maskeli katile karşı canını sessizlik içinde savunmalıdır.

Başroldekiler: John Gallagher Jr., Kate Siegel, Michael Trucco

Don’t Breathe – Nefesini Tut (2016)

Hem görme özürlü hem güçlü bir konut sahibi, genç hırsızlar için kolay lokma üzere. Lakin ölümcül bir kedi-fare oyununun başlaması an sorunu.

Başroldekiler: Jane Levy, Stephen Lang, Daniel Zovatto

Bird Box (2018)

Bird Box (2018) Josh Malerman’ın 2014’de yayımlanan birebir isimli romanından sinemaya uyarlanan “Bird Box”, Netflix’in açıklamasına nazaran yalnızca birinci haftasında 40 milyon sefer seyredilmişti. Sinema, insanların peş peşe intihar ettiği bir dünyada geçiyor. Bebek bekleyen Malorie (Sandra Bullock),Avrupa’daki intihar salgınını televizyondaki haber bültenlerinden izlerken sorunun kendisine çok uzak olduğunu düşünüyor. Lakin intilarlar kısa mühlet içinde onun yaşadığı kente de sıçrıyor. Malorie, intihar edenlerin “bir şey” gördüğünü ve denetimlerini tümüyle kaybettiklerini fark edince, olayların “görmekle ilgisi”ni keşfeden birkaç beşerle birlikte yol üzerinde gördüğü birinci meskene sığınıyor…

“Birdbox”, iki farklı vakitte geçen bir sinema… Malorie’nin sığındığı meskende yaşadıklarıyla kıyametten 5 yıl sonra iki çocukla birlikte yaptığı tehlikeli ırmak seyahatini paralel olarak anlatıyor.

Yönetmen Susanne Bier, tansiyon hissini hiç kaybetmeyen bir sinemaya imza atıyor. Görünmez yaratıkların varlığını hissettiren sahnelerle öne çıkan sinema, bilimkurgu ve tansiyonun yanı sıra endişe ögeleri da içeriyor.

Yayın tarihi: 14 Aralık 2018 (ABD)
Yönetmen: Susanne Bier
Öykü: Josh Malerman
Ödüller: En Güzel Korkutucu Sahne Kolunda MTV Sinema Ödülü
Yapımcılar: Chris Morgan, Clayton Townsend, Dylan Clark

Başa dön tuşu