“The Crown” 5. Sezon ve şimdiye kadar bildiğimiz her şey

The Crown 5. dönem çekimleri devam ederken, tüm oyuncu takımının yine yenilenmesiyle birlikte büyük değişikliklerin görüldüğü yeni dönemle ilgili yavaş yavaş bilgiler gelmeye başladı.

Dizinin yeni dönemi 2022 Kasım’da ekrana gelecek. Oyuncular, haberler ​​ve Netflix çıkış tarihi de dahil olmak üzere The Crown 5. sezon hakkında şu ana kadar bildiğimiz her şey ise haberimizde.

2016’dan itibaren The Crown , her yeni dönemde çok daha fazla izlendi ve sevildi.

Dizi Peter Morgan tarafından yaratıldı ve 2006 tarihli The Queen sinemasından esinlenerek yapıldı. Ayrıyeten The Crown , birinci günden itibaren Netflix’in sunduğu en değerli televizyon dizilerinden biri oldu. Birinci dönemin imalinin yaklaşık 100 milyon dolara mal olduğu iddia ediliyor.

The Crown’un 5. sezonunun 2022’ye kadar Netflix’te yayınlanmayacağını esasen bilitorduk lakin Netflix bugün, yeni Kraliçe II. Elizabeth’in (Imelda Staunton) TUDUM etkinliğinde The Crown’un 5. döneminin Kasım 2022’de Netflix’e geleceğini açıkladı.

Dizinin takımına bakacak olursak, kendisinden evvelki Claire Foy üzere, Olivia Colman’ın The Crown’daki Kraliçe Elizabeth periyodu sona erdi. Colman bu rolüyle 2021 Emmy Ödüllerinde ödül kazanmıştı. Yeni dönemde ise, Olivia Colman’ın yerine Kraliçe II. Elizabeth olarak Imelda Staunton geliyor. Şimdiye kadar The Crown’da gördüğümüz Kraliçe II. Elizabeth’in en eski versiyonunu canlandıracak. Kendisinden evvelki Foy ve Colman üzere, Staunton da iki dönem boyunca Kraliçe II. Elizabeth‘i canlandıracak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu