Oyuncular Game of Thrones’a kızgın!

Her yaptığıyla gündem yaratan “Game of Thrones”, izleyici karşısına çıkan son kısmıyla, bu sefer ünlü aktris Jessica Chastain’i kızdırdı. 

Oyuncular Game of Thrones’a kızgın!

Chastain, toplumsal medya hesaplarından yayınladığı paylaşımda, diziyi, Bahta Stark ve Tazı ortasında geçen bir diyalog üzerinden eleştirdi. Talihe Stark’ın, uğradığı cinsel hücum sayesinde kendini keşfettiği ve güçlendiği imasının yapıldığı bu sahne yalnızca Chastain değil birçok eleştirmenden de reaksiyon topladı.

The Last of the Starks isimli kısımda karşımıza çıkan bu sahnede, Talihe (Sophie Turner) ve Tazı (Rory McCann) karşı karşıya geliyor ve Tazı, Sansa’ya yıllar evvel onunla birlikte King’s Landing’ten ayrılmış olsaydı bu fizikî ve duygusal acıların hiçbirini yaşamayacağını söylüyor.

Bunun üzerine Talihe, fitili ateşleyen şu karşılığı veriyor: “Littlefinger, Ramsay ve başkaları olmasaydı, tüm hayatımı küçük bir kuş olarak geçirirdim.”

Chastain ilgili sahneyi Twitter üzerinden şöyle eleştirdi: “Tecavüz, karakteri daha güçlü kılmak için kullanılacak bir araç değildir. Bir bayan, kelebeğe dönüşebilmek için evvel kurban durumuna düşmek zorunda değildir. Küçük kuş her daim bir Anka’ydı. En başından beri kendi başına güçlüydü.” Chastain’in tweet’i çok kısa mühlet içerisinde binlerce kişi tarafından beğenildi.

Başa dön tuşu