Peaky Blinders’ın 5. Sezon Fragmanı Sonunda Geldi

Uzun bir bekleyiş akabinde Peaky Blinders’ın yeni döneminin fragmanı yayınlandı. Fragmanda kasvetli bir fon müziği, Birmingham’ın gri gökyüzü ve bir sürü aksiyon sahnesinin yanı sıra bir Peaky Blinders döneminden bekleyebileceğiniz her şey var.

Açılış sahnesinde Tommy Shelby’nin bir yerde müzik eşliğinde elinde taramalı tüfekle ateş ettiğini, Tommy’nin gerisinde bir patlama gerçekleştiğini görüyor ve bir konuşmaya tanıklık ediyoruz: “Bir ilah var, bir de Peaky Blinders. İpleri elimizde tutuyoruz, artık bizi kim asabilecek?” Akabinde Tommy’nin kız kardeşi Ada, ona “Kimse seni asmayacak Tommy, sen kendi kendini asacaksın” şeklinde bir yanıt veriyor.

“Bazen vefat bir kibarlıktır.”

Bu diyalog, muhtemelen tüm dönemin gidişatı hakkında bir tüyo veriyor. Tommy’nin Güney Birmingham parlamentosunda temsilci olması, onun sorunlarından kolaylıkla kurtulamayacağının da göstergesi çünkü kendisi, artık çok daha büyük bir durumda.

Tam olarak bu noktada da dönemin beklenen ana makûs karakteri devreye giriyor ve Britanya Faşistler Birliği’nin başkanı Oswald Mosley, Tommy Shelby’e “Bay Shelby, dikkatimi çektiniz” diyor. Akabinde da “İngiltere bu gece yaşıyor!” şeklinde bağırıyor.

Fragmanda tüm bunların dışında yanan bir kar, silah tutan Polly, yanan kömürleri tekmeleyen bir Arthur ve en en dikkat çekeni de Tommy’nin gerisinde patlama gerçekleşmeden çabucak evvel birine ateş ettiği bir sahne var. Fragmanda yer alan son cümle “Bazen vefat bir kibarlıktır.” Bu da Tommy Shelby’nin sonu manasına geliyor olabilir.

Başa dön tuşu