La casa de papel 5. sezon yayın tarihi belli oldu

Netflix‘in çok tutan dizilerinden biri olan La casa de papel‘in yeni döneminden yeni fragman geldi. Ayrıyeten dizinin yayın tarihi de muhakkak oldu.

İspanya Merkez Bankası‘nda 100 saatten fazla bir müddettir kapana kısılan Çete, Lizbon’u kurtarmayı başarmıştır lakin gruptan birini kaybetmenin derin hüznünü yaşar. Sierra tarafından esir alınan Profesör’ün birinci sefer bir kaçış planı yoktur. Öteki hiçbir şeyin aykırı gitmeyecekmiş üzere göründüğü dakikalarda bankaya şimdiye kadar karşılaştıkları her şeyden çok daha güçlü bir düşman gelir: ordu. Soygun olarak başlayan her şey savaşa dönüşürken, tarihteki en büyük soygunun sonuna yaklaşıyoruz.

Dizinin fikir babası Álex Pina, paylaşılan tanıtım fragmanı ile birlikte final dönemi için şunları söylüyor:

“Salgının ortasında 5. kısmı yazmaya başladığımızda, on kısımlık dönemden bekleneni değiştirmemiz gerektiğini hissettik ve birinci ciltte dönem finali yahut dizi finali hissini yaratmak için elimizden gelen her şeyi yaptık. Son derece agresif bir üslupta çalışmaya karar verdik ve Çete’yi işin başına getirdik. 2. ciltte daha çok karakterlerin duygusal durumuna odaklanıyoruz. Bizi direkt ayrılmalarına bağlayan duygusal haritalarında bir seyahate çıkıyoruz.”

Başa dön tuşu