Russo Kardeşler, Endgame Hakkında Soruları Yanıtladı

Avengers: Endgame’in Blu-ray ve dijital sürümlerinin piyasaya sürülmesi ile birlikte hayranlar, elbet sinemadaki en ince ayrıntı hakkında bile birçok bilgi almak istiyorlar. Hayranların bu kadar çok sorusu olunca sinemanın direktörleri Russo kardeşler, Reddit’te yapılan FAKAT (Ask Me Anything – Bana Rastgele Bir Şey Sorun) başlığı altında Türkiye saatiyle 01.30'da soruları cevapladılar. 

İşte karşınızda Russo kardeşlerin Reddit’te yaptığı soru yanıt etkinliğinden gelen bilgiler:

Zaman portalları sekansı hakkında sorulan sorulara karşılıklar:

Joe Russo, “Düzenleme odasında portalların sıralanmasıyla uğraşırken çok vakit harcadık” dedi. “Muhtemelen sinemanın bu kısmını sinemalarda 1 ay öncesine kadar kilitlememiştik. Her vakit Sam’in Captain ile birinci irtibat kuran kişi olmasını istedik ve Sam, son olarak Wakanda’da idi. Yani birinci açılan portal mantıken Wakanda portalı olacaktı.”

Endgame’i çekerken en çok zorlandığınız kısım sorusuna karşılık olarak:

Anthony ve Joe Russo’nun verdiği karşılığa nazaran setteki en sıkıntı gün, Tony Stark’ın savaş sonunda öldüğü sahneyi çektiği gün olmuş.

Tony Stark’ın öyküsünün neden bu kadar trajik bittiği sorusuna verilen yanıtlar:

Joe Russo, “Bu noktada, MCU’da bulunan çabucak hemen her karakterle ilgilendik lakin Cap hariç tüm karakterlere gelince, Tony’nin öyküsünün inanılmaz derecede trajik ve iddia edilemez formda kahramanca sonlandığını düşünüyorum. Ben bir baba olarak çocuğunu babasız ve eşini yalnız bırakmayı göze alarak kainatı kurtarma değerine canını vermeyi güç olarak değerlendiriyorum. Tony Stark gerçek bir kahraman üzere öldü” dedi.

Vormir ve Ruh taşının ehemmiyeti hakkındaki sorulara verilen yanıtlar:

Anthony Russo, “Taşın alındığı Vormir’in merkezinde, insanların kendini feda ettikleri yıkıntıları ilham olarak kullandık. Ruh taşını kıssa akışından uzak tutma seçimi, büsbütün bize ilişkin değildi, öteki Marvel öykülerinden rastgele biri de o taşa gidebilirdi lakin taş, MCU’da gizemini koruduğu için çok heyecanlıydık ve bu gizemi de bu formda kullanmak istedik” dedi.

Captain America’nın Mjolnir’i kaldırması hakkında sorulan sorulara verilen karşılıklar:

Anthony, “Her vakit kaldırabiliyordu aslında. Age of Ultron’daki o tanınan sahnede bile Captain, Mjolnir’i kaldırabiliyordu lakin Thor’u utandırmamak ismine kaldırmamayı seçmişti” dedi.

Endgame’de şimdi bulunmamış bir Easter Egg var mı sorusuna karşılık olarak:

Anthony ve Joe Russo, bu soruya çok net bir halde “Evet” cevabını verdi.

Henüz Marvel Sinematik Evreni'nde bulunmayan hangi sineması yönetmek isterdiniz sorusuna karşılık olarak:

Anthony’nin dediğine nazaran kardeşler, her vakit Wolverine serisinin başında olmayı istemişler.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu