Yerli ve yabancı en iyi BluTv dizileri!

Sıfır Bir – Bir Vakitler Adana’da
“Biz çete mete değiliz, biz bir aileyiz.” Sıfır Bir – Bir Vakitler Adana’da, aşina olduğumuz kabahat dizilerinden oldukça farklı bir yapıya sahip. Alışık olduğumuz üzere Sıfır Bir yalnızca bir intikam kıssasını, bir hırsızlığı ya da bir katliamı anlatmıyor; aslında her sahnesinde daha derine, sosyokültürel bir art plana göndermelerde bulunuyor.

Bozkır
Her katil, yaşadığı yere benzeri. Mesleğinde tecrübeli başkomiser Seyfi ile genç, mecnun dolu ve çaylak polis Nuri Pamir kentte bir çocuk cinayetini ile karşı karşıya kalırlar. Bu cinayet onları kentin nüfuzlu iş adamı Abbas Beyefendi ve kızı Dilara’ya götürür. “Paslanmış kafesler, gören ve susan lisanlar, küçük bir kentin zulasında cinayetler. Cehennem var mı yok mu? Bozkır’ın söyleyecekleri var.”

Masum
Emekli Komiser Cevdet ve karısı, ömürlerinin son yıllarını kentten uzaktaki küçük çiftlik konutlarında huzur içinde geçirmektedirler. Ta ki küçük oğulları bir gece yarısı vahim bir haberle meskene gelene kadar… Haluk Bilginer, Okan Yalabık, Ali Atay, Parıltı Sürer, Serkan Keskin ve Tülin Özeni’in başrollerini paylaştığı; direktörlüğünü Seren Aziz’in üstlendiği; Berkun Oya’nın ‘Bayrak’ isimli oyunundan uyarlanan Pak’ta kimin saf olduğunu bulmak kolay olmayacak.

Bartu Ben
Bir ‘az ünlü’nün, az daha ünlü olma kıssası… Bir vakitler reytingi bol dizilerde ve art-house sinema sinemalarında uzunluk gösteren Bartu, birçok oyuncu için önemli gelir ve kısa ömürlü şöhret kapısı olarak görülebilecek dizilerde oynamaktan bıkmıştır. Süratli yaşadığı hayatı sebebiyle artık parası da kalmamıştır.

Başa dön tuşu