Sandman, Tüm Zamanların En Pahalı DC Dizisi Olacak

Sandman, yayınlandığı birinci günden bu yana büyük ilgi gören bir çizgi roman serisi. Hayli tanınan ve ödüllü olan serinin sinemada ve beyazperdede de uzunluk göstermesi için oldukça gayret harcanmış olsa da şimdi bir meyvesi alınamamıştı. Netflix bu sefer büyük bir bütçeyle bu işin altından kalkabileceğine inanıyor.

Netflix’in imal için ayırdığı bütçe şimdi bilinmiyor. Warner Bros ve Netflix ortasındaki muahedeye nazaran, David Goyer ve Neil Gaiman’ın da dahil olacağı projeye epeyce büyük bir kaynak yaratılacak ve Netflix, WB’ye finansal dayanak verecek. 

Sandman, DC Comics’e ilişkin olan Vertigo Comics’ten çıkmıştı. 1989 ile 1993 ortasında 4 yıl devam eden seri, en çok satanlar ortasında yer almayı başarmıştı. O günden bu yana Sandman’in sinemasını yapacak birilerini arayan DC, sonunda aradığı fırsata kavuştu. Birinci olarak HBO’nun kapısını çalan firma, “devasa maliyetler” nedeniyle oradan eli boş dönse de Netflix adeta projenin üstüne atladı. 

Serinin başlama tarihi ya da oyuncuları bilinmese de sadece ismi bile büyük heyecan yaratmış durumda. Endless ailesi, televizyonun bir sonraki büyük dizisi olmaya hazır üzere gözüküyor.

Başa dön tuşu